Rewolucja śmieciowa z Agrex-Eco na 44. zjeździe KFDZOM


zjazd KFDZOMW dniach 14-17 maja 2014 wzięliśmy udział w obradach 44. Zjazdu Krajowe Forum Dyrektor ów Zakładów Oczyszczania Miast zorganizowanego tym razem w Arłamowie.
Gospodarzami Zjazdu było: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Rzeszowie  oraz Przemyska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. w Przemyślu.

Podczas edycji Zjazdu wiodącymi tematami były:

  • debata: „Rewolucja śmieciowa i co dalej?” prowadzący Wojciech Janka – Prezes KFDZOM, Dyrektor ZGKiM w Zielonej Górze,
  • proponowane zmiany do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach: Tadeusz Arkit – poseł RP, Małgorzata Szymborska – Ministerstwo Środowiska,
  • norweskie innowacje w gospodarce odpadami: Karsten Klepsvik – Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce oraz,
  • kazusy prawne w gospodarce odpadami: Anna Specht Szampera – radca prawny.

źródło: www.forum-dyrektorow.pl

Natomiast rozmowy w kuluarach dot. następujących tematów:

  1. Z dużą ciekawością ale też z niepokojem uczestniczy zjazdu czekają na zmiany oraz ich zakres w ustawie dotyczącej gospodarki odpadami.
  2. Bardzo dużo przedstawicieli zakładów nowopowstałych oraz już eksploatowanych przywiązuję coraz większą wagę do jakości używanych przez nich urządzeń oraz do rzetelności tzw. obsługi posprzedażowej. Starają się zwrócić również uwagę na istotny problem, jakim są maszyny nieudolnie adaptowane z innych gałęzi przemysłu, nie zawsze nadające się do przerabianego w tej branży materiału.
  3. Możliwości rozwoju i rozbudowy zakładów już istniejących oraz budowy nowych zakładów.
  4. Ogromny problem dający się prawie wszystkim we znaki czyli tzw. „znikające odpady”. Do RIPOKów trafia duża mniejsza ilość odpadów niż powinna i jest ogromny kłopot z kontrolą tego zjawiska.

Komentarz osobisty przygotował dla Państwa p. Tomasz Kozieł, Specjalista ds. Kluczowych Klientów, Agrex-Eco Sp. z o. o.