AGREX-ECO ponownie dla ludzi


pierwsza pomoc

źródło: twoja-apteczka.pl

Po kampanii społecznej prowadzonej przez ostatnie dwa lata przez firmę Agrex-Eco dotyczącej bezpieczeństwa na drodze oraz zbiórce niepotrzebnych telefonów we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia przyszła kolej na realizację kolejnych celów.

Na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska Poleko w Poznaniu na stoisku firmy Agrex-Eco (Salon Recyklingu, hala 5, sektor E, stoisko 124) będzie można zapoznać się ze schematem udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) oraz każdy z odwiedzających otrzyma zestaw do pierwszej pomocy – saszetkę na breloczku zawierającą rękawiczki oraz maseczkę z instrukcją.

Każdy z nas w obliczu sytuacji zagrożenia czyjegoś życia chciałby być przygotowany do udzielenia pierwszej pomocy. Niemniej ponieważ takie sytuacje zdarzają się dość rzadko mamy nadzieję, że nas to nie spotka. Tymczasem ktoś z naszej rodziny, współpracowników, osób mijanych na ulicy lub ofiar wypadku samochodowego może nas potrzebować. Na przyjazd karetki w obszarze zabudowanym czeka się aż 8 minut, dla osoby poszkodowanej nieoddychającej, jest to 8 długich minut bez dopływu tlenu do wszystkich komórek organizmu, serca, mózgu. Przystępując do reanimacji (30 ucisków : 2 wdechy) zwiększamy 3 krotnie szansę przeżycia osoby poszkodowanej. Firma Agrex-Eco, ponieważ Pracuje dla natury chciałaby pomóc swoim Klientom być gotowym w każdej sytuacji.