AXTOR silny jak dąb – wywiad z ZWD Abramczyk


axtor abramczyk komptech rozdrabniacz biomasa agrex-ecoPolski przetwórca drewna, firma ZWD Abramczyk z okolic Baranowa z powodzeniem
rozszerzyła zakres swojej działalności, dzięki pomocy uniwersalnego rozdrabniacza AXTOR.

PROBLEM, ROZWIĄZANIE
Jest wiele rzeczy, które mu się podobają w maszynie. Jak to ujął: „Pracowałem z maszynami do obróbki drewna przez lata i wiem, czego potrzebuję. Konstrukcja układu rozdrabniającego w maszynie AXTOR jest bardzo dobra. Zęby są dobrze rozmieszczone na rotorze, a system zabezpieczenia noży zrębkujących przed uszkodzeniem naprawdę dobrze działa.”

axtor team rozdrabniacz biomasa komptech agrex-ecoPoczątkowo Właściciel miał problemy z przetwarzaniem małych bloków drewna dębowego. System podający z przenośnikiem łańcuchowym nie był w stanie ich skutecznie przesuwać. Komptech opracował nowy system podający i zmodernizował maszynę pracującą w ZWD. Teraz AXTOR Kazimierza Abramczyka dobrze radzi sobie z każdym rodzajem materiału. Jak mówi sam właściciel:

„Komptech jest prawdziwym partnerem. Nie zostawili mnie samego z problem, ale pomogli mi go rozwiązać. W dzisiejszych czasach tego rodzaju obsługa klienta nie jest powszechna w biznesie. „

Kazimierz Abramczyk jest założycielem i właścicielem firmy ZWD Abramczyk z Baranowa. Jego firma od lat produkuje z drewna dębowego prefabrykaty takie jak deski podłogowe i elementy do produkcji mebli, a teraz również działa w branży paliw ekologicznych.

rozdrabnianie axtor komptech biomasaZRĘBKI DĘBOWE JAKO NOWY PRODUKT
„Używamy tylko i wyłącznie dębu,” – mówi Abramczyk. „Z około 40% drewna powstają właściwe produkty. Reszta do niedawna była kwalifikowana jako odpady produkcyjne.” Przedsiębiorca postanowił zamienić te odpady w zbywalne zrębki. Na rębak wybrał AXTORA firmy Komptech i uważa, że to był bardzo dobry wybór. Suchy dąb jest niezwykle trudnym materiałem do zrębkowania, ale AXTOR radzi sobie z nim bardzo szybko – wyprodukowanie 100 metrów sześciennych zrębków zajmuje maksymalnie 40 minut. W jego opinii, konkurencyjne rębaki nie mogą się równać z tą maszyną.

CAŁKIEM NOWY BIZNES
axtor wewnatrz komptech rozdrabniacz innowacyjny ekologicznyAXTOR pozwolił panu Kazimierzowi rozpocząć działalność w całkiem nowej branży, tj. produkcji wysokiej jakości zrębków do elektrowni i ciepłowni. W początkowej fazie musiał przezwyciężyć opór rynku, ponieważ produkowane przez niego dębowe zrębki są droższe niż typowe zrębki dostępne na rynku. „Powodem jest to, że ich kaloryczność jest zbliżona do kaloryczności węgla. Kiedy odbiorcy sobie to uświadamiają, nie chcą już kupować innego materiału,” śmieje się Abramczyk.

Kazimierz Abramczyk buduje drugą nogę swojej firmy w branży produkcji paliw alternatywnych.
Z ogromną ilością tartacznych odpadów dębowych, które posiada, może zagwarantować swoim klientom wysoką jakość i stałą dostawę dużej ilości zrębków w krótkim czasie. Obecnie planuje budowę drugiego zakładu produkującego zrębkę, a jej sercem będzie kolejny, nowy AXTOR.