Biała Podlaska CASE STUDY – przykład ekologicznej gospodarki odpadami w XXI wieku


Biała Podlaska case study26 czerwca 2014 roku w siedzibie spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN odbyła się konferencja pt. „Ekologiczna gospodarka odpadami w XXI wieku”. Zwycięzca II edycji konkursu „Weź udział w wyścigu!” za najlepszy projekt kompostowni otwartej zrealizowany w latach 2011 – 2013 z wykorzystaniem technologii i maszyn produkcji firmy KOMPTECH otrzymał w tym roku kolejną nagrodę, statuetkę „Rzetelni w biznesie” w kategorii ochrony środowiska. Spółka AGREX-ECO jako dostawca aż 4 maszyn do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlasce (rozdrabniacz wstępny TERMINATOR 3400, przerzucarka do pryzm kompostowych TOPTURN X53, przesiewacz bębnowy MAXX INTEGRAL i rozdrabniacz do biomasy CRAMBO 3400) została poproszona o wygłoszenie prelekcji na temat „Nowoczesna technologia w służbie gospodarki odpadami na przykładzie BWiK Wod-Kan Sp. z o.o.”. Prezentacja przygotowana i wygłoszona przez p. Michała Marczaka, Specjalistę ds. Kluczowych Klientów w naszej firmie jest dostępna poniżej.

Zwiedzanie zakładu było jedną z części konferencji, w  której wzięli wójtowie okolicznych gmin a głównym „celem spotkania było podsumowanie działania systemu gospodarowania odpadami w Białej Podlasce rok po wejściu w życie tzw. ustawy śmieciowej”.

Fotorelacja:

Cytat: „O gospodarce ekologicznej na miarę XXI wieku można mówić wtedy, gdy wszystkie odpady są zebrane i to w racjonalny sposób. Nie może być tak, że odpady zbierane są raz na kwartał, bo nie zapewnia to komfortu mieszkańcom” – mówi Zygmunt Król, prezes BWiK Wod-Kan. I dodaje, że nie sztuką jest zakład wybudować, ale przyczynić się do tego, żeby był on maksymalnie wykorzystywany.

źródło: //slowopodlasia.pl