COVID-19 News: AMP Robotics osiąga kamień milowy w dziedzinie recyklingu oparty na AI.


amp news cover roboty ai agreed-ecoAMP Robotics Corp. („AMP”), pionier sztucznej inteligencji (AI) i robotyki w branży recyklingu, właśnie ogłosił, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy przetworzył miliard pojedynczych elementów surowców wtórnych. Wzrost trwa, gdyż rozwiązują problemy dotyczące bezpieczeństwa i wydajności w czasie COVID-19.

Kamień milowy „miliard” oznacza, że technologia AMP specjalnie oznaczyła i usunęła miliard pojedynczych przedmiotów nadających się do recyklingu z miliardów innych materiałów w strumieniu odpadów. Ten kamień milowy ilustruje także siłę platformy AMP Neuron ™ AI firmy, która wykorzystuje wizyjny system komputerowy i uczenie maszynowe do rozpoznawania różnych kolorów, tekstur, kształtów, rozmiarów, wzorów, a nawet etykiet firmowych (kodów kreskowych), aby dokładnie określić, czym jest materiał i czy nadaje się do recyklingu . Neuron następnie kieruje robotami, aby konsekwentnie wykonywały zadania sortowania ponad dwa razy szybciej niż człowiek, z większą dokładnością i przez długi czas.

roboty przemysłowe sztuczna inteligencja sortowanie agrex-eco ampTechnologia AMP szybko się dostosowała, aby poradzić sobie z nagłymi zmianami objętości materiałów, co dzieje się teraz w wyniku pandemii COVID-19, w celu odzyskania materiałów o wysokim popycie, takich jak papier, chusteczki, karton i inne opakowania. Zdolność ta jest szczególnie istotna, ponieważ popyt i ceny towarów zmieniają się, biorąc pod uwagę rolę surowców wtórnych w zasilaniu krajowego łańcucha dostaw do produkcji.

AMP miał mocny pierwszy kwartał 2020 roku. Przychody wzrosły o ponad 50%, a nasz projekt nadal szybko rośnie, ze względu na przyjęcie się naszej technologii na rynku i wartość, którą tworzy dla naszych klientów ”- powiedział Matanya Horowitz, założyciel i szef AMP i dyrektor wykonawczy. „Uznaliśmy również za bardzo ważny kamień milowy firmy: identyfikację, sortowanie i wybieranie naszego miliardowego elementu materiału w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Osiągnięcie to pokazuje wydajność, precyzję i niezawodność naszej aplikacji AI dla branży recyklingu. Reprezentuje także znaczący wskaźnik środowiskowy w redukcji emisji gazów cieplarnianych o około pół miliona ton.”

Recykling został sklasyfikowany przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego jako niezbędny przemysł i usługa podczas pandemii COVID-19. Zapotrzebowanie na technologię sztucznej inteligencji i robotykę AMP przyspieszyło, gdy firmy zajmujące się recyklingiem zwracają się ku automatyzacji, aby odsunąć swoich pracowników z miejsc narażenia, pokonywać chroniczne niedobory siły roboczej, aby pozostać operacyjnym, i dostosowywać się do skoków wielkości i rodzajów materiałów spowodowanych nagłymi zmianami w modelach zakupów konsumenckich.

„Pandemia mocno uderzyła w przemysł recyklingu, ponieważ wiele zakładów stara się utrzymać poziom działalności i produktywności w obliczu obaw związanych z bezpieczeństwem pracowników, wymaganiami dotyczącymi dystansu społecznego i gwałtownym wzrostem liczby mieszkań” – powiedział Joe Benedetto, prezes RDS z Wirginii. „Na szczęście wdrożyliśmy już systemy z zastosowaniem robotów AMP, które pomagają nam przetrwać ten kryzys. Jesteśmy w pełni operacyjni i jesteśmy w stanie poradzić sobie ze zwiększonym napływem odpadowych surowców wtórnych spowodowanym pozostawaniem ludzi w domach i szybko zmieniającymi się zachowaniami konsumentów. Zaspokajamy zwiększone zapotrzebowanie na papier i tekturę z recyklingu, jednocześnie chroniąc naszych pracowników i kontrolując koszty.”

źródło: https://www.waste360.com/recycling/amp-robotics-hits-major-ai-driven-recycling-milestone