Człowiek częścią natury


dzieci EcoForum Lublin odblaski agrex-eco csrFirma Agrex-Eco chce mieć swój wkład w rozwój ochrony środowiska i poprawę życia społeczeństwa, który wykracza poza podstawową działalność spółki, jaką jest dostarczanie maszyn i technologii do przetwórstwa odpadów. Dlatego od początku swojego istnienia stara się m.in. edukować rodziców i dzieci, w kwestii ich bezpieczeństwa na drodze rozdając opaski odblaskowe wraz z ulotką informacyjną. Pierwsze 100 opasek zostało przekazanych, jako nagrody dla dzieci na III Międzynarodowym Mazurskim Festynie Ekologicznym „Eko-Logika 2011”.  Kolejne 50 rozdanych w czasie Targów Ochrony Środowiska EcoForum EXPO w Lublinie (zdjęcie). W najbliższym czasie Agrex-Eco będzie obdarowywać dzieci z Sosnowca, które przyjdą na Targi Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Technik Komunalnych ExpoSilesia 13-14 października.

OPASKI ODBLASKOWE

Informacja dla rodzica

1. W Polsce jest ustawowy obowiązek noszenia odblasków do lat  15.
2. Jeśli zostanie potrącone dziecko bez odblasku daje to furtkę ubezpieczycielom do nie wypłacenia odszkodowania.
3. Człowiek idący poboczem w ciemnym ubraniu bez odblasku jest widoczny w światłach samochodu z 20 m, w jasnym ubraniu bez odblasku z 30 m.
4. Człowiek idący poboczem z odblaskiem jest widoczny w światłach samochodu ze 150-300 m ( w długich nawet z 1 kilometra).
5. Droga hamowania samochodu jadącego ze średnią prędkością to 40 m.
6. W Polsce ginie rocznie na drogach ok. 6 tyś ludzi, okaleczonych w wypadkach zostaje ok. 70 tyś. Prawie 50% to piesi i rowerzyści.
7. Widoczność decyduje o czasie reakcji i drodze hamowania pojazdu.

 
źródło: www.fundacjanadzieja.org.pl