Ekologia w mieście Ryn


plakat Eko-Logika 2014Tym razem Międzynarodowy Mazurski Festyn Ekologiczny „Eko-Logika”, organizowany przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami odbędzie się w mieście Ryn już 14 czerwca br. Cieszymy się, iż nasza firma AGREX-ECO ponownie może wesprzeć to wydarzenie.

Ekologiczna Majówka jest już organizowana po raz szósty – od początku przyświeca jej szczytny cel, aby poprzez kulturalno-rozrywkowe zdarzenia i dobrą zabawę przybliżać uczestnikom proekologiczną tematykę i edukować społeczności lokalne w zakresie efektywnej gospodarki odpadami. Główne hasło majowego spotkania, które miało wcześniej miejsce w Spytkowie – „Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie!” – jest wciąż aktualne.

Na scenie przy ekomarinie nie zabraknie występów tanecznych, teatralnych oraz licznych konkursów i zabaw dla dzieci. Niewątpliwą atrakcją będą na pewno pokazy sprzętu strażackiego i komunalnego oraz konkurs ciast i degustacje zdrowej żywności.

Jednocześnie będzie się odbywać popularno-naukowe seminarium naukowe, zorganizowane przez spółkę ZUOK „Spytkowo”, na którym specjaliści z branży odpadowej będą się starali przybliżyć uczestnikom temat ekologii i gospodarki odpadami.

Organizowane też będą grupowe wyjazdy i zwiedzanie terenu  Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Spytkowie, gdzie można zobaczyć aż 2 maszyny produkcji firmy Komptech (Austria):

  • rozdrabniacz wstępny TERMINATOR 3400 D,
  • mobilne  sito bębnowe PRIMUS.

Festyn „Eko-Logika” rozpocznie się o godzinie 11:00 i będzie trwał do godziny 16:00. Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy do miasta Ryn.

źródło: //mzmgo.mazury.pl/