IFAT 2018: małe 2 w 1- nowy AXTOR 4510


axtor 4510 ifat komptech rębak rozdrabniaczNowy, uniwersalny rębak szybkoobrotowy do drewna AXTOR 4510 mimo że najmniejszy z serii Axtorów to tak jak jego więksi bracia jest idealny zarówno do zrębkowania, jak i rozdrabniania. Jest to znakomite rozwiązanie dla małych i średnich zakładów przetwarzania biomasy, jak również dla dostawców usług kontraktowych.

Nowy Axtor 4510 uzupełnia sprawdzoną już rodzinę uniwersalnych rębaków-rozdrabniaczy szybkoobrotowych. Podobnie jak większe Axtory 6010 i 8012 jest w stanie zrębkować i rozdrabniać. Został zaprojektowany do pracy i z drewnem i z pozostałościami po wycinkach. W trybie rozdrabniania, ze swobodnie wahliwymi młotkami, uzyskujemy materiał na kompost, natomiast podczas pracy w trybie rębaka, z przykręconymi nożami, maszyna produkuje zrębki, czyli paliwo z biomasy – idealne do spalania w elektrociepłowniach.

Z 456 KM i tymi samymi wymiarami rotora co w Axtorze 6010, nowy Axtor 4510 to wdrożony projekt dokładnie o wydajności i ekonomice pracy jakiej potrzebuje jego grupa docelowa użytkowników. Z jego kompaktową budową i ciężarem ok.19 Ton, zabudowany na przyczepce dwuosiowej, nie tylko jest poręczny, ale i dopasowany do zmieniających się wymagań małych i średnich przedsiębiorstw, lub dla większych jako maszyna pomocnicza. Dzięki łatwemu transportowi idealnie nadaje się dla usługodawców, którzy muszą działać elastycznie zarówno pod względem miejsca pracy jak i rodzaju usługi, od rozdrabniania do zrębkowania.

Zrębkowanie i rozdrabnianie – łatwa i szybka przemiana

axtor 4510 ifat komptech rębak rozdrabniaczPrzemiana z rozdrabniacza na rębak jest szybka i łatwa. W 3 godziny lub krócej, wahliwe młotki rozdrabniające mogą być zastąpione stałymi uchwytami z nożami do bardzo precyzyjnego cięcia lub odpornymi nożami do rozdrabniania. Przemiana z narzędzi zrębkujących na rozdrabniające jest jeszcze szybsza i trwa tylko do 1,5 godziny. Maszyna może być bardzo dokładnie skonfigurowana do zamierzonego zastosowania. Niezależnie od tego czy jest to drewno odpadowe, pnie, leśne pozostałości, kora czy zieleń, z różnego typu nożami i przy właściwym koszu sitowym, jest w stanie uzyskać zadziwiająco wysoką wydajność przy niskim zużyciu paliwa. Na przykład przy rozdrabnianiu pozostałości po wycinkach leśnych, uzyskując materiał do kompostowania, wydajność Axtora 4510 wynosi aż do 150m3/h.

Dobrze przemyślane, dobrze wykonane

Komptech nie zmniejszył po prostu maszyny poprzez przeskalowanie większej na mniejszą, lecz przede wszystkim dostosował ją do potrzeb klientów, tak jak zwykł to robić. Przykładem może być niezwykle komfortowy dostęp do obsługi serwisowej z hydrauliczne podnoszoną pokrywą silnika oraz przestronna platforma serwisowa ze zintegrowaną drabinką.

To samo dotyczy stalowej, masywnej sekcji układu załadowczego, przenośnika wyładowczego pozwalającego usypać stożek o wysokości 4,5 m oraz hydraulicznie pochylanego zasobnika. Wszystko zostało zaprojektowane z myślą o użytkowniku, od unikania wypadania materiału wsadowego podczas jego transportu, poprzez wytrzymałe komponenty, aż do sprytnych detali, które pomagają w bezproblemowej pracy w danym zastosowaniu.

Mała maszyna, wysoka użyteczność

Oszczędny, kompaktowy, zwrotny, ekonomiczny niezawodny i wydajny – to główne cele firmy Komptech przy tworzeniu projektu nowego AXTORA 4510. Łatwy transport i elastyczne przezbrajanie w tryb rozdrabniania lub zrębkowania, sprawia że maszyna może poradzić sobie w konkurencji nawet z dużo większymi graczami.