Już jest separator kamieni i separator powietrzny w jednej maszynie!


Hurrifex testySigmund Schernthaner miał do rozwiązania pewien problem. Wysłuchaliśmy go, przemyśleliśmy i zbudowaliśmy nową maszynę o nazwie „Hurrifex”. Rzut oka na Komptechowskie laboratorium pod gołym niebem.

 Od lat firma Schernthaner z Monachium wyznacza kierunki w efektywnym wykorzystaniu zasobów naturalnych. Z odpadów biogenicznych wytwarzają kompost na podłoża, a z frakcji drewnianych – paliwo z biomasy do zakładów ciepłowniczych. Oficjalna akceptacja paliwa ciągle należy do legalnej szarej strefy, jednak proces recyklingowy został już ugruntowany. „Nic innego nie jest wykonalne,” mówi Sigmund Schernthaner z przekonaniem w swoim głosie. Dodatkowe przychody są już zorientowane na ceny zbycia, a wiele ciepłowni opowiada się za tym materiałem, jako za tańszą alternatywą dla zrębki drzewnej.” Jednak tylko dzięki konsekwentnie wysokiej jakości firma odnosi sukcesy jako producent paliwa, więc od jakiegoś czasu użytkuje technologię doczyszczania firmy Komptech.

Schernthaner zawsze ma oko na rozwiązania, które mogą wnieść jakieś udoskonalenia. „PoHurrifex model opuszczeniu przesiewacza gwiaździstego, frakcja średnia trafia na separator kamieni Stonefex, a następnie na separator powietrzny HURRIKAN, aby pozbyć się plastików. Powinno być możliwe połączenie separatora kamieni i separatora powietrznego w jedno urządzenie,” mówi Schernthaner i wskazuje nieodparte korzyści w oszczędności miejsca, łatwiejszym transporcie oraz niższym zużyciu energii. Wprowadzenie tego pomysłu w życie okazało się bardziej skomplikowane niż zakładaliśmy. Ale w końcu prawa fizyki i inżynieria zsynchronizowały się i HURRIFEX efektywnie separuje kamienie i frakcje lekkie. „Mogę oczyścić praktycznie wszystko i oczywiście uzyskać wyższą cenę za paliwo” mówi Schernthaner, który jest pewien, że koszt zakupu HURRIFEXA szybko się zwróci.

WYZWANIE

Symulacja powietrza zasysanego

Symulacja powietrza zasysanego

Obszerne symulacje komputerowe przepływów powietrza, następnie skonstruowanie prototypu i testowanie podczas użytkowania były konieczne do opanowania złożonych procesów wewnątrz Hurrifexa. Lecz teraz HURRIFEX efektywnie separuje kamienie i frakcje lekkie, obie przy około 90-procentowej sprawności separacyjnej.

Więcej o HURRIFEXIE tutaj.