Nowości Komptech na Targach IFAT 2014


W dniach 5 – 9. maja 2014 r. na 18. Światowych Targach Ochrony Środowiska – Woda, Ścieki, Odpady, Recykling – IFAT 2014 w Monachium Komptech zaprezentuje cztery nowe maszyny: Axtor 6010, Crambo direct, Topturn X i Hurrifex. Jak zawsze jeżeli chodzi o firmę Komptech, to wymagania Klientów zainspirowały rozwój tych wyrobów, a rezultaty są imponujące.

Centralne miejsce w czasie tegorocznych targów IFAT bez wątpienia zajmie AXTOR 6010, młodszy brat  sprawdzonego już modelu AXTOR 8012. Szereg komponentów uległo zmniejszeniu tak by dopasować je do niższej mocy, takich jak: otwór zasilający materiał i wał rozdrabniający, co jednak nie ograniczyło zastosowania maszyny, a w samej rzeczy wręcz przeciwnie je zwiększyło. AXTOR 6010 ma odpowiedni rozmiar dla większości przedsiębiorstw i operatorów, którzy mogą w pełni wykorzystać jego możliwości. Oczywiście ma to również swój efekt w postaci niższej ceny. AXTOR 6010 uzupełnia ofertę firmy Komptech dla przetwórstwa biomasy.

Rozdrabnianie i zrębkowanie jest łatwe

W konfiguracji na szybkie rozdrabnianie maszyna przygotowuje materiał do kompostowania, natomiast w ustawieniu na wolnoobrotowe zrębkowanie produkuje paliwo do ciepłowni. W zależności od materiału wsadowego zrębkuje lub rozdrabnia go przy pomocy ostrzy. Dodatkowo do perfekcyjnej funkcjonalności, należy dodać prostotę podawania materiału, odporność na zanieczyszczenia, łatwość obsługi i dostępność do zespołów wymagających serwisu oraz naturalnie mobilność dzięki podwoziom jako trzyosiowa naczepa, przyczepa przystosowana do ciągnięcia przez traktor lub w wersji gąsienicowej.

Crambo direct – zielone i efektywne

CRAMBO jest bezdyskusyjnie jedną z najlepszych maszyn, jakie są przeznaczone do rozdrabniania wszystkich rodzajów drewna i odpadów zielonych. Dodatkowo do istniejącej wersji z napędem hydraulicznym istnieje teraz wersja z napędem mechanicznym pod nazwą CRAMBO direct. Zespół przeniesienia napędu w CRAMBO direct łączy w sobie funkcjonalność napędu hydraulicznego z efektywnością napędu mechanicznego. Nowy napęd mechaniczny z automatyczną przekładnią ma szereg zalet takich jak wyższa efektywność i niższe zużycie paliwa, jednakże zachowuje pełną funkcjonalność  jak np. zabezpieczenie przed przeciążeniem, rewersyjność i dwie prędkości rozdrabniania. Stopień rozdrabniania może być elastycznie regulowany poprzez albo wymianę kosza klasyfikacyjnego, albo przez jeszcze prostszą wymianę całej kasety z koszem. Kosz typu Bio-Basket XL jest również nowy. Maszyna umożliwia operatorowi uzyskanie większej ilości paliwa z zielonej biomasy przy własnym, zredukowanym zużyciu oleju napędowego.

Nowe CRAMBO direct jest jedną z maszyn firmy Komptech w ramach programu efektywnościowego i innowacyjnego. Maszyny „green efficiency” (zielona efektywność) mają niższe zużycie paliwa i większą wydajność, czyniąc je tym samym niezwykle ekonomicznymi w pracy. Oczywiście spełniają one najnowsze normy w zakresie ograniczenia emisji spalin.

Tompturn X – trzecia generacja

A następnie jest nowy TOPTURN. Zaczynając od wariantu X53, typoszereg maszyn został w całości zmodernizowany. Korzystając z doświadczenia tysięcy godzin pracy, uczyniono szereg modyfikacji w zakresie komfortu pracy operatora, sterowania i obsługi oraz zredukowano emisję spalin tak aby spełnić najnowsze normy. Zmiany zawierają większą kabinę, nowy pulpit sterowniczy, automatyczne sterowanie, znacznie lepszy dostęp i bardziej komfortową pozycję pracy przy obsłudze serwisowej, dzięki hydraulicznie rozkładanym pokrywom silnika stanowiącym równocześnie podesty serwisowe w czasie obsługi.

Zasadniczą opcją pozostaje wybór podwozia kołowego lub gąsienicowego. Możemy zaoferować szyte na miarę przerzucarki w trzech rozmiarach i wielu dostępnych opcjach.

Hurrifex – separator pneumatyczny i separator kamieni w jednym

HURRIFEX jest nową klasą maszyny, która łączy zalety STONEFEXa i HURRIKANa, wykonując funkcję separacji powietrznej i kamieni w jednym przejściu. To czyni HURRIFEX specjalnie przydatnym dla kompostowni i zakładów przetwórstwa biomasy, które muszą walczyć nie tylko z kamieniami, ale również z zanieczyszczeniami plastikiem, tak by w wyniku procesu otrzymać czyste paliwo.

W imieniu firm Komptech i Agrex-Eco zapraszamy na stoisko 403/502 na hali C2.

źródło: Komptech

INFORMACJA PRASOWA:

Komptech na IFAT