Konferencja Paliwa Alternatywne już 9 czerwca w Licheniu!


rdfPo raz kolejny współpracujemy z powermeetings.eu, tym razem zapraszamy na już III Konferencję Paliwa Alternatywne – Waste to Energy – Energia z Odpadów, która odbędzie się  9-10 czerwca w Licheniu.

Polska nie wykorzystuje potencjału, jaki dla wytwarzania energii ma spalanie śmieci. Prawie trzy czwarte wszystkich odpadów składowane jest na wysypiskach, co plasuje nasz kraj prawie na końcu wśród państw UE. Istniejący w kraju potencjał produkcyjny paliw alternatywnych szuka obecnie nowych kierunków rozwoju. Niewątpliwie jest nim sektor ciepłowniczy i energetyczny, który też jest coraz bardziej zainteresowany tego typu paliwem. Mając na uwadze korzyści gospodarcze wynikające z wykorzystania lokalnie dostępnych odpadów / paliw alternatywnych na cele energetyczne, budowanie potencjału innowacyjnych technologii, ograniczenie emisji cieplarnianych oraz przegląd dostępnych / wdrożonych systemów i technologii – zdecydowaliśmy się po raz kolejny” uczestniczyć jako Partner w tej konferencji.

W programie m.in. zwiedzanie MZGOK i Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie. „To pierwsza nowa inwestycja tego typu w Polsce, umożliwiająca spalanie 94.000 Mg odpadów rocznie o wartości opałowej z przedziału 6-11 GJ/Mg.” Nasza firma dostarczyła tam pod koniec 2015 r. aż 3 maszyny:

  • prasę belującą MAC 108L/1opatentowanym systemem wiązania drutem plastikowym MAC POLY-TIE produkcji Macpresse,
  • owijarkę ROTOWRAP 30F firmy PTF Haeusser i
  • mobilny uniwersalny, jednowałowy rozdrabniacz wolnoobrotowy TERMINATOR 3400D produkcji Komptech,

które razem tworzą kompleksowy system do rozdrabniania, belowania i owijania odpadów. Więcej o zakładzie w Koninie i zastosowanych tam rozwiązaniach można przeczytać w artykule: „Maszyny Agrex-Eco w pierwszej spalarni w Polsce”.

W trakcie Konferencji wystąpi także nasz Specjalista ds. Kluczowych Klientów Pan Michał Marczak, który był odpowiedzialny za powyższy projekt. Na konferencji będzie również obecna Pani Sylwia Zak, nasz  specjalista od maszyn do recyklingu produkcji Andritz Mewa.

agrex-eco konferencja paliwa alternatywne konin

Organizator zapewnienie Państwu poruszenie najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu produkcji paliw alternatywnych.  Szczegółowy program na stronie wydarzenia: //powermeetings.eu/konferencje/en/iii-konferencja-paliwa-alternatywne-waste-to-energy-energia-z-odpadow/index.php/program

„Jest to również szansa na osobiste zapoznanie się z branżą dostawców i odbiorców odpadów (producentów paliw alternatywnych, przedstawicieli spółek wytwórczych) jak również szansa na konstruktywne, biznesowe rozmowy. nawiązania kontaktów.”

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wydarzenie: //powermeetings.eu/konferencje/en/iii-konferencja-paliwa-alternatywne-waste-to-energy-energia-z-odpadow/index.php/rejestracja

Do 26 maja promocyjna cena udziału!

źródło: www.powermeetings.eu, www.poskom.pl