Prześlij printer

Matthiessen Rozrywarki do worków

logo matthiessen

Grupa Matthiessen Lagertechnik GmbH produkuje maszyny do przetwarzania surowców wtórnych oraz magazynowe. Razem z Klientami dochodzimy do rozwiązań o najwyższym poziomie. Nasze wyroby obejmują m.in.:

  • rozrywarki do worków,
  • otwieraczki do bel,
  • systemy dozujące (łańcuchowe przenośniki taśmowe, ruchome podłogi).

Nasze maszyny cieszą się wielkim powodzeniem nie tylko w Niemczech i Europie, ale na całym świecie. W zależności od regionu i kraju odpady pakowane w kolorowe worki zbierane są z gospodarstw domowych, biur, zakładów publicznych, stacji kolejowych i lotnisk. Odkąd wprowadzono w Niemczech tzw. żółte worki w latach 90-tych segregacja odpadów utrwaliła się w świadomości ludzi. Lecz co się dzieje po zabraniu worków? Aby uzyskać dostęp do cennych surowców wtórnych worki muszą zostać otworzone i opróżnione.

I tu zaczyna się nasze zadanie:

Rozrywarka do worków MatthiessenRozrywarka do worków Matthiessen wykonuje swoją pracę w delikatny i efektywny sposób nie tylko otwierając worki, ale również w większości opróżniając je.

W ten sposób worki z odpadami nie są dodatkowo rozdrabniane, ale zostają skierowane do kolejnego procesu sortowania bez dodatkowych zniszczeń. Obok typowych kabin sortowniczych, systemy automatyczne, systemy sortujące znajdują tu swoje zastosowanie. Ostatecznie bezwartościowe odpady lądują na wysypisku, ale większość odzyskanych surowców zostaje poddanych recyklingowi. Otwieraczki worków produkcji firmy Matthiessen nie tylko umożliwiają odzysk cennych materiałów wtórnych, ale same również ograniczają zużycie energii. A to dzięki np. zastosowaniu silników elektrycznych o mocy 15 kW, które w zupełności wystarczają do przetworzenia 25 t/godz odpadów komunalnych w zakładzie sortujacym.

Posiadamy rozwiązania zarówno dla odpadów domowych, lekkich opakowań, odpadów organicznych, jak i makulatury.

W zależności od wydajności i rodzaju materiału oferujemy różne rozwiązania z i bez bunkra dozującego (maszyny o różnej szerokości pracy takie jak 1500, SR III plus 1750, SRIV 2000). Nasza prosta i tania wersja maszyny z zasobnikiem załadowczym często znajduje zastosowanie jako uzupełnienie istniejących już linii. Innym zastosowaniem jest otwieranie sprasowanych beli. Po usunięciu drutów wiążących można je łatwo załadować do bunkra i następnie otworzyć i odseparować przy pomocy naszej maszyny.

Jesteśmy gotowi zaoferować Wam rozwiązania techniczne dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb, prosimy tylko o kontakt z nami lub z naszym dealerem.

POBIERZ:

ulotka Matthiessen
ulotka Matthiessen