MULTISTAR L3 na deser w przetwarzaniu odpadów żywieniowych


multistar l3 komptech przesiewacz gwiaździsty kompost przesiewanieNiemiecka firma Remondis jest jedną z wiodących firm recyklingowych na świecie i niedawno otworzyła zakład przetwarzania odpadów organicznych w Lake Macquarie w Australii.

Remondis ma swoje lokacje w 30 krajach. Jednym z nich jest Australia, gdzie w lipcu 2018 r. Remondis, miasto Lake Macquarie i dystrybutor marki Komptech ELB Equipment Pacific świętowali otwarcie nowego zakładu przetwarzania odpadów organicznych o wartości 10 mln USD w Awabie.

Nowoczesny obiekt jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu przedsięwzięć w Australii. Zajmuje się recyklingiem nie tylko zielonych odpadów organicznych, ale także odpadów spożywczych, w celu wytworzenia bezpiecznego kompostu wysokiej jakości, spełniającego surowe australijskie normy.

WYZWANIE ODPADÓW ŻYWNOŚCIOWYCH

Odpady żywnościowe stwarzają kilka potencjalnych zagrożeń i problemów zdrowotnych, jeśli nie są właściwie traktowane. Muszą być dokładnie spasteryzowane w kontrolowanym środowisku, zanim będzie można je kompostować. W tym celu Remondis na miejscu zainstalował pięć w pełni zautomatyzowanych tuneli, które zapewniają bezpieczeństwo i jakość przetworzonego materiału, a jednocześnie utrzymują szkodliwe zapachy na minimalnym poziomie. Odpady organiczne stanowią aż 60% strumienia wszystkich odpadów. Podczas gdy zielone odpady organiczne są przetwarzane na kompost i ściółkę, odpady żywnościowe, stanowiące około 40% objętości wszystkich substancji organicznych, stawiają większe wyzwanie w procesie przetwarzania – i temu wyzwaniu udało się sprostać. Dzięki technologii zastosowanej w obiekcie Awaba Rada Miejska Lake Macquarie może zmniejszyć wskaźnik składowania nawet o 30%. Pomaga to nie tylko ograniczyć korzystanie z zasobów, ale także pozwala zaoszczędzić podatnikom miliony dolarów na opłatach za składowanie.

REPUTACJA ZA NIEZAWODNOŚĆ

multistar l3 komptech przesiewacz gwiaździsty kompost przesiewanieFirma ELB Equipment została wybrana do dostarczenia przesiewacza MULTISTAR L3 produkcji firmy Komptech z gwiaździstymi pokładami przesiewającymi. Kluczowymi czynnikami mającymi wpływ na tę decyzję była reputacja ELB Equipment z powodu niezrównanej obsługi i wsparcia posprzedażowego, a także reputacja firmy Komptech z jej maszynami wyposażonymi w gwiaździste pokłady przesiewające, które oferują doskonałą wydajność i przepustowość w aplikacjach z mokrym, lepkim organicznym materiałem. Przy rocznym nakładzie pracy wynoszącym 44 000 ton ważne było, aby zakład miał wysoki czas sprawności i stałą wydajność. MULTISTAR kończy ostatnią fazę przetwarzania odpadów organicznych w kompost, oddzielając materiał na trzy wielkości. Frakcja ponadgabarytowa jest zwracana do procesu w celu dalszego jej rozkładu lub wykorzystywana do codziennego pokrycia składowiska. Frakcja średniej wielkości jest używana do ogrodów i kwietników i sprzedawana jako ściółka. Drobna frakcja jest wykorzystywana na miejskich boiskach sportowych i parkach i sprzedawana publicznie jako wysokiej jakości, bogaty w składniki odżywcze kompost, który zwiększa żyzność gleby i poprawia jej tolerancję na suszę.