Nasz nowy Partner z UK – firma Eriez i jej separatory!


sepator magnetyczny eriez agrex-ecoW listopadzie 2017 r. rozpoczęliśmy współpracę z brytyjską firmą Eriez Magnetics Europe, która jest częścią amerykańskiego koncernem ERIEZ. Jej założyciel, Pan O.F. Merwin zainstalował wraz z rodziną swój pierwszy separator magnetyczny w młynie zbożowym w USA w 1942 roku. Od tego czasu firma rozrosła się, posiada zakłady produkcyjne na całym świecie i zatrudnia blisko 1000 osób. Jest wiodącym producentem na świecie i największym w Wielkiej Brytanii separatorów magnetycznych i wiroprądowych, separatorów balistycznych,  podajników wibracyjnych oraz wykrywaczy metali i sprzętu próbkującego, systemów flotacyjnych węgla i oczyszczalni płynów. Koncern jest aktywny w górnictwie, w przemyśle spożywczym i metalowym, szeroko rozumianym recyklingu i przetwórstwie odpadów. Firma dysponuje ośrodkami badawczo-rozwojowymi i laboratoriami, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Australii, Brazylii, Chinach, Indiach, Japonii, Meksyku, Afryce Płd., USA i Wielkiej Brytanii. Zarząd koncernu mieści się w miejscowości Erie w Pensylwanii w USA, a europejski w Caerphilly w Wielkiej Brytanii.

logo eriezZastosowanie SEPARATORA MAGNETYCZNEGO w czasie procesu technologicznego przetwórstwa materiałów umożliwia zwiększenie czystości produktu, zabezpiecza maszyny zainstalowane w dalszej kolejności za separatorem i redukuje przestoje. Firma Eriez produkuje jeden z największych typoszeregów separatorów magnetycznych na świecie stosowanych do usuwania zanieczyszczeń metalowych (Fe) z płynów, do koncentracji rudy żelaza, w recyklingu materiałowym i przetwórstwie odpadów komunalnych. Dział konstrukcyjny jest w stanie dostosować separatory magnetyczne do indywidualnych wymagań klientów.

separator esc eriez wiropradowy agrex-ecoSEPARATORY WIROPRĄDOWE (ESC) umożliwiają separację cennych metali nieżelaznych takich jak aluminium, mosiądz i miedź z różnego rodzaju odpadów. Eriez ma ponad 40-letnie doświadczenie w rozwoju separatorów wiroprądowych (ESC) i produkuje ich 6 rodzajów, tak aby sprostać wymaganiom pełnego zakresu recyklingu, włączając w to separację zanieczyszczeń z odpadów zmieszanych, stłuczki szklanej, paliwa alternatywnego RDF, wiórów drewnianych i biomasy, płatków PET, odpadów z białego AGD (WEE), żużli pospalarniowych, itd.

Jak to działa?

Czytaj więcej

Sprzedaż maszyn do recyklingu Eriez

Amerykański koncern Eriez to lider wśród światowych producentów maszyn do separacji metali. Jego wyroby cieszą się międzynarodowym uznaniem firm działających w wielu branżach. Europejski oddział marki Eriez znajduje się w Wielkiej Brytanii. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór maszyn tego producenta, które wniosą nową jakość w obszarze separacji metali żelaznych i nieżelaznych.

Profesjonalne maszyny do recyklingu Eriez

Nasza firma oferuje szeroki wybór maszyn do recyklingu Eriez, które w znacznym stopniu usprawniają proces sortowania. Takie korzyści zawdzięczamy ich jakościowemu wykonaniu, cechującemu się wysokim stopniem precyzji, a także innowacyjnym rozwiązaniom wdrożonym przez producenta. Największą popularnością cieszą się separatory elektromagnetyczne Eriez, które dział konstrukcyjny firmy jest w stanie dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, a stosowane standardowo olejowe chłodzenie zapewnia długotrwałą i bezproblemową eksploatację. Drugą linię urządzeń stanowią separatory wiroprądowe służące do separacji metali nieżelaznych. Eriez oferuje separatory metali nieżelaznych dedykowane zarówno do frakcji drobnych (> 1 mm) jak i typowych separatorów do opakowań aluminiowych, stosowanych w sortowniach odpadów.

Czym wyróżniają się separatory magnetyczne Eriez?

Separatory magnetyczne to maszyny Eriez, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją solidną budowę i kompaktowe wymiary. Znajdują zastosowanie w między innymi w recyklingu materiałowym, przetwórstwie odpadów komunalnych, a także np. przy oczyszczaniu popiołów z zanieczyszczeń metalowych.

W oferowanych urządzeniach uwidacznia się 80-letnie doświadczenie firmy Eriez – rozdział cennych metali nieżelaznych przebiega sprawnie i niezwykle dokładnie. Producent przygotował wiele rodzajów separatorów, aby wyjść naprzeciw wymaganiom rynkowym, jeśli chodzi o recykling.

Maszyny do recyklingu Eriez – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Maszyny do recyklingu Eriez wykorzystuje się na szeroką skalę między innymi w przemyśle metalowym, przetwórstwie odpadów, górnictwie, recyklingu oraz branży spożywczej, na przykład w celu usunięcia zanieczyszczeń metalowych z linii produkcyjnych. Popularność na tak dużą skalę zawdzięczają swojej konstrukcji, na którą składają się precyzja oraz sprawność działania. Co więcej, separatory metali Eriez są szeroko cenione ze względu na bezobsługowość, a także bezawaryjność.

Maszyny Eriez w Agrex-Eco

Nasza oferta maszyn Eriez skierowana jest do firm oraz instytucji zajmujących się recyklingiem oraz przetwórstwem odpadów i biomasy. Oferujemy nie tylko wysokiej jakości urządzenia, ale również serwis, bezpłatne konsultacje z zakresu doboru maszyn i technologii.