Nasz nowy Partner z UK – firma Eriez i jej separatory!


sepator magnetyczny eriez agrex-ecoW listopadzie 2017 r. rozpoczęliśmy współpracę z brytyjską firmą Eriez Magnetics Europe, która jest częścią amerykańskiego koncernem ERIEZ. Jej założyciel, Pan O.F. Merwin zainstalował wraz z rodziną swój pierwszy separator magnetyczny w młynie zbożowym w USA w 1942 roku. Od tego czasu firma rozrosła się, posiada zakłady produkcyjne na całym świecie i zatrudnia blisko 1000 osób. Jest wiodącym producentem na świecie i największym w Wielkiej Brytanii separatorów magnetycznych i wiroprądowych, separatorów balistycznych,  podajników wibracyjnych oraz wykrywaczy metali i sprzętu próbkującego, systemów flotacyjnych węgla i oczyszczalni płynów. Koncern jest aktywny w górnictwie, w przemyśle spożywczym i metalowym, szeroko rozumianym recyklingu i przetwórstwie odpadów. Firma dysponuje ośrodkami badawczo-rozwojowymi i laboratoriami, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Australii, Brazylii, Chinach, Indiach, Japonii, Meksyku, Afryce Płd., USA i Wielkiej Brytanii. Zarząd koncernu mieści się w miejscowości Erie w Pensylwanii w USA, a europejski w Caerphilly w Wielkiej Brytanii.

logo eriezZastosowanie SEPARATORA MAGNETYCZNEGO w czasie procesu technologicznego przetwórstwa materiałów umożliwia zwiększenie czystości produktu, zabezpiecza maszyny zainstalowane w dalszej kolejności za separatorem i redukuje przestoje. Firma Eriez produkuje jeden z największych typoszeregów separatorów magnetycznych na świecie stosowanych do usuwania zanieczyszczeń metalowych (Fe) z płynów, do koncentracji rudy żelaza, w recyklingu materiałowym i przetwórstwie odpadów komunalnych. Dział konstrukcyjny jest w stanie dostosować separatory magnetyczne do indywidualnych wymagań klientów.

separator esc eriez wiropradowy agrex-ecoSEPARATORY WIROPRĄDOWE (ESC) umożliwiają separację cennych metali nieżelaznych takich jak aluminium, mosiądz i miedź z różnego rodzaju odpadów. Eriez ma ponad 40-letnie doświadczenie w rozwoju separatorów wiroprądowych (ESC) i produkuje ich 6 rodzajów, tak aby sprostać wymaganiom pełnego zakresu recyklingu, włączając w to separację zanieczyszczeń z odpadów zmieszanych, stłuczki szklanej, paliwa alternatywnego RDF, wiórów drewnianych i biomasy, płatków PET, odpadów z białego AGD (WEE), żużli pospalarniowych, itd.

Jak to działa?