Nowe zabezpieczenie w CHIPPO


Bez obawy o zniszczony rotor

Na targach INTERFOREST 2014 (16-20 lipca, Monachium) Komptech zaprezentuje nową konstrukcję systemu zabezpieczającego przeciw zakłóceniom mechanicznym w rębaku CHIPPO. W przypadku przeciążenia ostrza przez duże zanieczyszczenie, mocowanie ostrza wychyla się, aby je chronić.

Mobilne rębaki bębnowe CHIPPO nie zawsze zaznają luksusu pracy w idealnych warunkach. Na przykład, w przypadku pozostałości leśnych nie jest wiadome, skąd pochodzi materiał, który może zawierać duże kamienie lub elementy metalowe.

nowe zabezpieczenie Chippo 2Pomimo innowacyjnego systemu mocowania noży w CHIPPO, zapewniającego przede wszystkim idealną jakość zrębków, duże zakłócenia mogły w przeszłości spowodować uszkodzenia noży, czego Komptech nie mógł już dalej akceptować.

Dlatego firma uważnie przeanalizowała problem i opracowała system, który go rozwiązał. Na INTERFOREST 2014, czołowych targach branży leśnej, które odbędą się 16-20 lipca w Monachium, Komptech zaprezentuje nową funkcję zabezpieczenia przeciw zakłóceniom w rębakach CHIPPO.

Gdy ostrze napotyka na zanieczyszczenie, z którym nie może sobie poradzić, śruba ścinająca w mocowaniu ostrza ustępuje tak, że ostrze chowa się do wewnątrz bębna. W połączeniu z ekonomicznymi szybko-wymiennymi ostrzami, system ten skutecznie redukuje do minimum czasy przestojowe.

Innowacyjne i skuteczne

W porównaniu do istniejących na rynku systemów zabezpieczających przeciw zakłóceniom z konwencjonalnych rębaków, w CHIPPO istnieje teraz nowa opcja bębna z mocowaniem ostrzy obrotowych. Koncepcja ta została zaadaptowana z szybkoobrotowego rozdrabniacza AXTOR, więc dowiodła już swojej rentowności podczas kilku lat użytkowania.

nowa opcje bębna ChippoMocowania ostrzy utrzymywane są w pozycji za pomocą śrub ścinających. Elementy zakłóceniowe przekraczające wytrzymałość konstrukcyjną powodują zerwanie śruby, dzięki czemu całe mocowanie z ostrzem obraca się, chowając do wewnątrz bębna, tym samym zabezpieczając przed dalszym uszkodzeniem.

W połączeniu z ekonomicznymi szybko-wymiennymi ostrzami, system ten chroni całą jednostkę rozdrabniającą przed dużymi zakłóceniami, jak i mniejszymi zanieczyszczeniami, powodującymi szybsze zużycie, takimi jak kamienie i inne składniki gleby. Ponadto odprowadzanie materiału jest dostosowane do grubszych zrębków drzewnych i odbywa się wyłącznie poprzez przenośnik taśmowy.

Korzyści dla użytkownika

Ta nowa wersja CHIPPO oferuje wymierne korzyści dla użytkowników. Mogą oni zaoszczędzić znacznie na kosztach esploatacyjnych, gdy pracują z materiałem o wysokiej zawartości zanieczyszczeń, które bez odpowiedniego systemu zabezpieczającego, mogą spowodować poważne uszkodzenia maszyny.

Z jednej strony, mniej elementów ulega uszkodzeniu, a z drugiej, elementy, które zostały uszkodzone można szybko wymienić, co zmniejsza do minimum czas przestoju.

Dla dostawców usług kontraktowych, nowy system oferuje wielką zaletę – możliwość dalszej pracy z wycofanymi maksymalnie pięcioma ostrzami, dzięki temu zawsze mogą wykonać pracę do końca. Wymiany mocowań są szybkie i łatwe, i są możliwe do wykonania w miejscu pracy.

Z nową konstrukcją zabezpieczającą, firma Komptech poczyniła kolejny postęp w efektywny, dbający o jakość system zrębkowania: zakłócenia są faktem, ale uszkodzenia mogą zostać znacznie zredukowane!