Nowość: MULTISTAR ONE FD, czyli mobilny separator dyskowy


crambo flowerdisc komptech mobilny separator dyskowyPrzedstawiamy nowość produkcji firmy Komptech MULTISTAR ONE FLOWERDISC, mobilny separator dyskowy.

Nowy, dwu etapowy proces przetwarzania odpadów komunalnych i przemysłowych stał się bardziej skuteczny. Za pierwszy etap odpowiada rozdrabniacz wstępny TERMINATOR rozdrabniając odpady w standardowy sposób. Drugi etap składa się z separacji wybranej wielkości frakcji i transport pozostałej większej z powrotem do rozdrabniacza, dzięki nowemu mobilnemu separatorowi dyskowemu MULTISTAR ONE FLOWERDISC (w skrócie FD).

PLATFORMA PODHAKOWA DLA ZAPEWNIENIA MOBILNOŚCI
Maszyna zbudowana jest na ramie podhakowej, ma małe gabaryty i znakomicie nadaje się dla firm usługowych lub pracujących w różnych miejscach.

WYPRÓBOWANA BUDOWA
Multistar One FD ma sprawdzoną budowę i zawiera najwyższej jakości komponenty z serii maszyn Multistar. Wytrzymała rama skrzynkowa, trwałe elementy separujące, dwustopniowy napęd pokładu przesiewającego przy pomocy silników elektrycznych sterowanych falownikami i wiele więcej.

INNY SPOSÓB OBUDOWY
Wzdłuż dwóch drzwi serwisowych zawieszono wytrzymałe plandeki rodem z ciężarówek. Zabezpieczają one komponenty maszyny przed zabrudzeniem nie powodując zwiększenia ciężaru całej maszyny, a zapewniając do nich pełen dostęp.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ SEPARACJI
Pokład przesiewający o powierzchni 7,6 m² zapewnia efektywną i precyzyjną separację. W zależności od ustawienia parametrów pracy i przeznaczenia maszyna może osiągnąć aż do 120 m³/godz.

ODPORNY POKŁAD PRZESIEWAJĄCY
21 wałków z dyskami wykonanymi ze stali falistej (Flowerdiscs) utrzymują materiał w ruchu. Maszyna jest zabezpieczona przed ewentualnym zablokowaniem przez elementy nadwymiarowe i wtrącenia poprzez ruchome, obudowane tuleje na elastycznych mocowaniach pomiędzy dyskami.

ZAPEWNIONY POWRÓT MATERIAŁU
Materiał nadsitowy spada poprzez zsypnię na taśmociąg powrotny. Przenośnik może obracać się do 220° zapewniając pełną elastyczność ustawienia. Z wysokością wyrzutu do 4 m powrót materiału do zasobnika rozdrabniacza nie stanowi żadnego problemu.