Nowy Partner AMP Robotics – roboty przemysłowe ze sztuczną inteligencją


roboty przemysłowe sztuczna inteligencja sortowanie agrex-eco ampKtoś powiedział „Przyszłość zaczyna się tu i teraz”. To prawda! Z przyjemnością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z amerykańską firmą AMP Robotics, która od 2014 roku z sukcesem rozwija technologie zastosowania robotów i sztucznej inteligencji w systemach recyklingu odpadów opakowaniowych (plastik, metal, papier, karton), jak i przemysłowych pochodzących z rozbiórki powyburzeniowej lub białej elektroniki i AGD.

Zastosowanie zaawansowanego systemu wizyjnego i oprogramowania komputerowego AI, który potrafi sam się uczyć analizując miliony obrazów różnych sortowanych materiałów pod względem rozmiaru, koloru i struktury materiałowej, umożliwiło wprowadzenie robotów przemysłowych, które pracują szybciej, dokładniej i bardziej niezawodnie niż ludzie w kabinach sortowniczych. System AMP Insights umożliwia przetwarzanie informacji w czasie rzeczywistym obrazując przepływ strumienia odpadów, stopień segregacji i wydajność linii z zastosowaniem robotów.

roboty przemysłowe sztuczna inteligencja sortowanie agrex-eco ampWraz ze zmieniającym się podejściem ludzkości do surowców wtórnych i wprowadzaniem na szeroka skalę gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) AMP oferuje najnowocześniejszą na dziś i nadchodzące czasy technologię sortowania w oparciu o sztuczną inteligencję i roboty, które osiągają już wydajność 80 pobrań na minutę dla robotów jednoramiennych i 160 pob./min. dla dwuramiennych.

Automatyzacja sortowni w oparciu o roboty, przy relatywnie niskich kosztach inwestycji, usprawnia działania zakładu i przynosi wymierny zwrot nakładów inwestycyjnych poprzez spadek kosztów operacyjnych (roboty mogą pracować 24h/dobę nie męcząc się), wyższy odzysk cennych surowców i zastąpienie pracy ręcznej przy zmniejszających się zasobach ludzkich.

roboty przemysłowe sztuczna inteligencja sortowanie agrex-eco ampZastosowanie robotów w parze ze sztuczną inteligencją możliwe jest również w istniejących już sortowniach, usprawniając skuteczność zastosowanych sorterów optycznych lub innych separatorów poprzez przetwarzanie informacji zwrotnych i pełną automatyzację procesu wraz z jego samodoskonaleniem z upływem czasu. Zapraszamy do wysyłania zapytań i współpracy przy realizacji projektów, które już dziś wybiegają daleko w przyszłość!

Czytaj więcej

Sprzedaż maszyn do recyklingu AMP Robotics

AMP Robotics to niewątpliwie jeden z najważniejszych symboli nowoczesności, z jakim można spotkać się w branży recyklingu odpadów. Ta dziedzina gospodarki nieustannie się rozwija, tak samo, jak amerykańska firma, która swoje początki aktywnej działalności biznesowej datuje na 2014 rok. Od tego czasu przedsiębiorstwo każdego roku wprowadza na rynek nowe technologie mające na celu przede wszystkim stworzenie jak najlepszego zaplecza technicznego służącego do recyklingu odpadów.

AMP Robotics spośród innych producentów podobnych maszyn wyróżnia się przede wszystkim aktywnym wykorzystywaniem sztucznej inteligencji – systemu wizyjnego i oprogramowania komputerowego wykorzystującego sztuczną inteligencję (AI). Praktyczne zastosowanie techniki jeszcze niedawno uważanej za futurystyczną, doskonale sprawdza się w branży recyklingu odpadów, umożliwiając prowadzenie prac uciążliwych dla człowieka przez maszyny.

Roboty przemysłowe AMP Robotics jako rozwiązania przyszłości

Automatyzacja pracy zagościła już praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku firm profesjonalnie zajmujących się segregacją i recyklingiem odpadów. Podczas codziennego realizowania rutynowych obowiązków dobrze dobrane maszyny wykonują zdecydowaną większość pracy, co sprawia, że cały proces przebiega szybciej oraz dokładniej. Roboty AMP Robotics zostały stworzone po to, aby nieustannie poprawiać wydajność w tym zakresie. Nieoceniony jest w tym wypadku wkład działania sztucznej inteligencji AI, która ma zdolność samodzielnego uczenia się. W jaki sposób taki schemat może działać?

Oprogramowanie podczas pracy analizuje miliony obrazów sortowanych materiałów, ucząc się odróżniać je od siebie. Bierze przy tym pod uwagę wiele cech, takich jak rozmiar, kolor czy nawet struktura. W oparciu o zebrane w ten sposób dane roboty przemysłowe AMP Robotics mogą segregować odpady bez konieczności angażowania pracowników fizycznych.

Nowy wymiar segregacji odpadów – roboty AMP Robotics

Oferta AMP Robotics jest nieustannie udoskonalana, tak aby na oficjalny rynek trafiały jedynie przetestowane pod każdym względem maszyny. Dzięki takim kryteriom przedsiębiorcy również w Polsce mogą liczyć na poprawienie wydajności całego procesu segregacji.

Roboty AMP Robotics działają bardzo szybko, a jednocześnie w pełni skutecznie, znacznie przewyższając na tym polu fizyczne możliwości pracowników w kabinach sortowniczych. Oferta tego przedsiębiorstwa to bez wątpienia krok w lepszą przyszłość.