Otwarcie RIPOK w Zakurzewie koło Grudziądza

zaproszenie grudziądz„Dobiega końca realizacja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Projektu pt.: „Modernizacja Składowiska Odpadów w Zakurzewie koło Grudziądza”. Z tej okazji Zarząd Spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia, ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Grudziądza na uroczystości związane z otwarciem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Zakurzewie„.

5 czerwca br. odbędzie się oficjalne otwarcie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele władz, mediów, wykonawcy Skanska SA oraz firmy AGREX-ECO, dostawca aż 4 maszyn produkcji firmy Komptech (Austria): CRAMBO 5000 Diesel, TOPTURN X53, MAXX Integral oraz MASHMASTER 1300SE.

„W dniu 6 czerwca br. zapraszane są dzieci ze szkół podstawowych na Błonia Nadwiślańskie na Piknik ekologiczny organizowany wspólnie z Urzędem Miejskim w Grudziądzu. Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji między innymi przedstawienie dla najmłodszych, pokaz cyrkowy z elementami ekologii, liczne zabawy edukacyjne oraz konkursy. Dla dzieci starszych oraz młodzieży przewidziano możliwość zwiedzania nowo wybudowanej Instalacji w Zakurzewie. W tym celu zapewniono transport zorganizowanym grupom z Błoni Nadwiślańskich do Zakurzewa i z powrotem. Stosowne zaproszenia zostaną przesłane wkrótce do szkół.

Z kolei sobota 7 czerwca br. będzie dniem Drzwi Otwartych na Składowisku dla wszystkich mieszkańców Grudziądza. Będą mieli Państwo okazję zapoznać się z nowoczesną technologią przetwarzania odpadów. Wszyscy zainteresowani są proszeni o dokonywanie zgłoszeń bezpośrednio do organizatora, a zarazem właściciela obiektu tj Spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia w Grudziądzu – pod numerem telefonu 56 45 04 893. Organizator
zapewnia transport z Błoni na Zakurzewo i z powrotem.”

Więcej o samym projekcie:

„By zrealizować cele Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska, podjęta została decyzja o zmodernizowaniu zakładu. W związku z tym w listopadzie 2010 roku decyzją Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznane zostało dofinansowanie na Modernizację Składowiska Odpadów w Zakurzewie. W efekcie końcowym modernizacji na składowisku funkcjonować będzie, oprócz istniejącej linii sortowni, również instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów oraz do produkcji paliwa alternatywnego. Zmodernizowana zostanie również funkcjonująca linia sortowni poprzez połączenie jej z nowo wybudowanymi instalacjami oraz poprzez zakup nowych urządzeń m.in. różnego rodzaju separatorów służących do segregacji odpadów czy rozrywarki do worków.

Modernizacja składowiska odpadów w Zakurzewie przyczyni się do spełnienia wymogów stawianych w Dyrektywach Europejskich oraz ustawie o odpadach w sprawie ograniczenia ilości odpadów kierowanych do składowania oraz przyczyni do lepszej ochrony środowiska.”

źródło: http://www.mwio.pl/

KategorieBez kategorii