Pierwszy AXTOR już w Polsce!


Axtor transport  komptech agrex-eco biomasa innowacja abramczyk referencjaNa początku czerwca odbyło się przekazanie pierwszego w Polsce AXTORa produkcji firmy KOMPTECH (Austria) połączone ze szczegółowym szkoleniem technicznym operatorów.

Kazimierz Abramczyk, Właściciel Zakładów Wyrobów Drewnianych Abramczyk szukał wytrzymałej maszyny o wysokiej wydajności do produkcji zrębki ze zrzynów dębowych. Po obejrzeniu i przetestowaniu różnych, dostępnych na rynku rębaków i rozdrabniaczy, zwrócił uwagę na nowość firmy Komptech (Austria) – Uniwersalny rozdrabniacz AXTOR 5010 z serii green efficiency®. Maszyna została po raz pierwszy przedstawiona na rynku polskim podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w listopadzie 2014 roku.

AXTOR wyróżnia się nie tylko wysoką wydajnością przy produkcji zrębki z bardzo twardego materiału, ale również uniwersalnością zastosowań, tj. możliwością zmiany narzędzi na rotorze z ostrzy zrębkujących na rozdrabniające bijaki (młotki), bez konieczności skomplikowanej i pracochłonnej zmiany rotora. Jest to jedyna tego typu maszyna, którą w około dwie godziny można przestawić z trybu rębaka do wytwarzania paliwa z biomasy dla elektrociepłowni, w tryb rozdrabniacza do produkcji materiału do kompostowania.

Od sierpnia zachęcamy do obejrzenia tej innowacyjnej maszyny w rzeczywistych warunkach pracy w Baranowie, w województwie mazowieckim.

green efficiency® (zielona wydajność) firmy Komptech to innowacyjny program, który obniża zużycie paliwa maszyn a zarazem zwiększa ich wydajność, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii.

Pozostałe innowacje:

  • aktywny system wciągający i wydajna geometria cięcia dla zmniejszenia zużycia paliwa aż do 30% (w porównaniu do maszyn konkurencji),
  • silnik diesla spełniający aktualne normy (Tier 4f/EU stage IV) dla jak najmniejszych emisji szkodliwych pyłów i podtleków azotu, 
  • idealne umiejscowienie silnika w celu redukcji hałasu.