Przegląd ROZDRABNIACZY WSTĘPNYCH firmy Komptech


rozdrabniacze wstępneAGREX-ECO Sp. z o.o. oferuje na rynku polskim dwa typoszeregi jednowałowych, wolnoobrotowych rozdrabniaczy wstępnych do odpadów o nazwie handlowej TERMINATOR produkcji austriackiej firmy KOMPTECH.

Pierwszy obejmuje pięć typów maszyn mobilnych o wydajności od 15 do 100 t/h, a drugi 8 modeli stacjonarnych o wydajności od 3 do 100 t/h w zależności od rozdrabnianego materiału.

Wszystkie charakteryzuje zmienna wielkość rozdrabnianej frakcji dzięki regulowanej szczelinie tnącej, napęd hydrauliczny lub bezpośredni mechaniczny (w zależności od modelu) z zabezpieczeniem przeciążeniowym i automatycznym autorewersem gwarantującym dużą odporność na materiały zakłóceniowe, elektronicznie programowalny cykl pracy, hydraulicznie składane i rozkładane ściany boczne zasobnika (dla maszyn mobilnych), niski czas przestojów i kosztu obsługi dzięki obracalnym zębom, centralne smarowanie i zdalne sterowanie.

Maszyny mobilne można montować na 3 rodzajach podwozi: podwoziach kołowych (przyczepy lub naczepy), na ramie pod hakowce lub na podwoziu gąsienicowym.

Terminator mobilny rozdrabniacz wstępny komptech rozdrabnia wszystko

Opcje dodatkowego wyposażenia obejmują: separator magnetyczny na wysięgniku, rolkę magnetyczną, kratownicę do wychwytywania grubych frakcji zakłóceniowych, system zraszający – przeciwpyłowy, a w przypadku maszyn stacjonarnych możliwość zamontowania w oddzielnym kontenerze jednostki napędowej.

Wybrane modele z oznaczeniem S mają napęd z obu stron wału rozdrabniającego.

W przypadku maszyn mobilnych sercem napędu są sprawdzone silniki wysokoprężne firmy Caterpillar o mocach od 330 do 583 KM spełniające najnowsze normy emisji spalin full IV.

Maszyny stacjonarne napędzane są silnikami elektrycznymi o mocach od 1 x 37 do 2 x 160 kW. W Polsce pracują już 23 Terminatory i następne 4 są zamówione.

Terminator direct komptech green efficiencyFirma Komptech opracowała również program innowacji pod nazwą green efficiency®, które obniżają koszty zużycia energii i zwiększają wydajność maszyn oraz wykorzystują najnowsze techniki doczyszczania spalin.

Do zalet TERMINATORÓW Direct z tej serii zaliczamy dodatkowo m.in.: aż do 30% mniejsze zużycie energii w porównaniu do rozdrabniaczy napędzanych w sposób hydrauliczno-dieslowski oraz brak emisji spalin.

ZAPYTANIE O ROZDRABNIACZ WSTĘPNY:

[contact-form-7 id=”110″ title=”ZOP-rozdrabniacze-wstepne”]