PTF Haeusser Owijarki do bel

PTF logo

PTF Häusser GmbH specjalizuje się w produkcji maszyn do owijania zbelowanych surowców wtórnych. Celem firmy jest oferowanie opłacalnych, przyjaznych środowisku technologii, o niskich kosztach utrzymania i eksploatacji. System owijania beli ROTOWRAP to zarówno stacjonarne jak i mobilne maszyny owijające o rożnych wydajnościach dostosowanych do konkretnych potrzeb Klienta.

W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku systemów owijania maszyny ROTOWRAP obracają belę wokół dwóch osi jednocześnie, co znacznie zwiększa wydajność. Rotacja beli na oscylujących rolkach przebiega płynnie, w sposób dokładny i kontrolowany. Maszyna jest w stanie pracować ze słabo sprasowanymi belami bez obawy o ich uszkodzenie. Możliwa jest precyzyjna regulacja przebiegu procesu owijania w celu optymalizacji wydajności oraz oszczędności używanej do owijania folii. Na końcu procesu owijania folia jest ucinana przez, pozwalający zaoszczędzić folię, system tnąco-wiążący, a bela transportowana jest dalej za pośrednictwem przenośnika. Bele mogą być też łatwo otworzone przy użyciu automatycznej rozrywarki do bel PTF Häusser.

Owijarki ROTOWRAP pracują z folią o szerokości 750 mm zamiast 500 mm, której użycie niesie za sobą wiele korzyści.

Owinięte bele odpadów, z uwagi na swoje liczne zalety są coraz bardziej powszechne w naszej branży. To jest przyjazne środowisku: magazynowanie i załadunek owiniętych beli może odbywać się blisko obszarów zamieszkałych, co skutkuje redukcją kosztów transportu i magazynowania. Owinięte belę mogą też zostać przekazane do dalszego użycia, przykładowo jako źródło energii w spalarni.

Produkowane przez firmę PTF Häusser GmbH maszyny zdobyły uznanie i są użytkowane w takich krajach jak Austria, Holandia, Belgia, Cypr, Francja, Niemcy, USA, Grecja, Izrael, Włochy, Norwegia czy Japonia.

POBIERZ:

Rotowrap broszura
broszura Rotowrap