Rozdrabniacz uniwersalny AXTOR 6010 z serii green efficiency


axtor 6010 nowość komptech agrex-eco uniwersalny rozdrabniacz biomasaAXTOR jest jedną z najbardziej elastycznych maszyn do obróbki drewna i odpadów zielonych. W trybie szybkoobrotowym rozdrabniacza z wahliwymi narzędziami, produkuje materiał do kompostowania. W trybie rębaka z obniżoną  prędkością i z narzędziami stałymi, wytwarza paliwo z biomasy dla elektrociepłowni.

Rodzina AXTORów została rozszerzona o nowy model AXTOR 6010. Przy tej samej funkcjonalności, ale znacznie bardziej zwartej konstrukcji oraz upakowanej dużej mocy 590 KM, AXTOR 6010 jest zaprojektowany specjalnie dla średnich i dużych  wydajności. Jego najważniejszymi  cechami są niskoemisyjny silnik wysokoprężny Caterpillar® umieszczony w przyjaznej dla konserwacji pozycji podpodłogowej, duży system podawania skierowany przodem do kierunku jazdy z agresywnym wciąganiem materiału oraz szeroką gardzielą o prześwicie 850 mm.

SPECYFIKACJA:

axtor specyfikacja KOMPTECH

 

 

 

 

 

ZALETY:

  • długa jednostka podająca, otwarta z przodu, z możliwością napełniania z obu stron,
  • agresywne podawanie materiału z kompresją wstępną dzięki 2 poziomym walcom podającym,
  • 2 tryby rozdrabniania: tryb rozdrabniacza do odpadów z biomasy lub tryb rębaka do pni drzew,
  • idealny dostęp serwisowy do silnika oraz do jednostki rozdrabniającej.

MNIEJ PALIWA, WIĘCEJ MOCY

green efficiency® (zielona wydajność) firmy Komptech to innowacyjny program, który obniża zużycie paliwa maszyn a zarazem zwiększa ich wydajność, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Nagroda jest podwójna: Klienci oszczędzają na kosztach eksploatacyjnych, a środowisko na zmniejszonej emisji CO2 i zużyciu surowców.

Innowacje:

  • aktywny system wciągający i wydajna geometria cięcia dla zmniejszenia zużycia paliwa aż do 30% (w porównaniu do maszyn konkurencji),
  • silnik diesla spełniający aktualne normy (Tier 4f/EU stage IV) dla jak najmniejszych emisji szkodliwych pyłów i podtleków azotu, 
  • idealne umiejscowienie silnika w celu redukcji hałasu,
  • jedna maszyna – dwie funkcje: bardzo silny rozdrabniacz i pełnowartościowy rębak.