Separator powietrzny Ecohog EH1500-SM dostępny od ręki!


Ecohog to separator powietrzny, który dzieli odpady lub materiał organiczny w oparciu o ich gęstość. Jego głównym zadaniem jest precyzyjna separacja materiału lekkiego od frakcji ciężkiej. Technologia Ecohog jest doskonałą alternatywą dla ręcznego sortowania, które jest czasochłonne i nieekonomiczne. W zależności od potrzeb klienta i rodzaju separowanego materiału, dostępne są różne modele oraz urządzenia peryferyjne.

Model EH 1500-SM1 jest stacjonarnym separatorem powietrznym o niskim zużyciu energii, niskim poziomie hałasu i emisji pyłu. Jest kompaktowy i zaprojektowany zarówno do samodzielnego działania, jak i w połączeniu z już istniejącym w zakładzie przetwarzania parkiem maszynowym.

JAK DZIAŁA?

Ecohog to połączenie kontrolowanego przez system VSD zmiennej częstotliwości przepływu powietrza, przenośnika przyspieszającego oraz obracającego się bębna. Proces separacji odpadów EH 1500-SM1 rozpoczyna się od podawania wstępnie przygotowanych odpadów na przenośnik przyspieszający, który transportuje dalej odpady do komory rozdzielającej wyposażonej w bęben. Materiał rozdzielany jest za pomocą podciśnienia, czyli poprzez zasysanie, co umożliwia precyzyjne oddzielenie lekkich materiałów od frakcji ciężkich. Dodatkową zaletą urządzenia jest praca praktycznie bez wytwarzania pyłu, ponieważ aż 90% powietrza jest zawracana do obiegu. Rezultatem końcowym separacji jest rozdział materiału wsadowego na frakcję ciężką i lekką zgodnie z gęstością odpadu na wejściu i jego kształtem. Całość procesu odbywa się dzięki regulacji przepływającego strumienia powietrza.

SPECYFIKACJA:

specyfikacja eh1500sm1 ecohog separator powietrzny

ZALETY:

  • aż do 99% skuteczność separacji (w zależności od materiału)
  • rozdzielenie materiałów w jednym cyklu przetwarzania,
  • kompaktowy,
  • precyzyjne ustawienia dostosowane do aplikacji,
  • łatwość doposażenia separatora w dodatkowe urządzenia peryferyjne                                np. oddzielanie metali żelaznych z frakcji ciężkiej;
  • chroni inny sprzęt w procesie przetwarzania, np. rozdrabniacze,
  • małe wymagania odnośnie serwisowania,
  • niskie koszty operacyjne,
  • niska emisja pyłu dzięki kontrolowanemu i recyrkulowanemu w 90% przepływowi powietrza,
  • wytrzymała konstrukcja i łatwość obsługi.

MATERIAŁY: odpady budowlane i rozbiórkowe (rozdzielanie gruzu, drewna), odpady komercyjne i przemysłowe (C&I), rozdrobnione odpady elektroniczne i elektryczne (ZSEiE), popioły denne, paliwo alternatywne (pre- RDF, SRF, RDF), odpady po stabilizacji tlenowej, doczyszczenie szkła, kompost, szkło, biomasa, oczyszczanie frakcji drobnych, odpady komunalne, popioły ze spalarni.

Maszynę bazową, dzięki standaryzacji podzespołów można skonfigurować niemalże na miarę, zgodnie ze specyfiką procesu przetwarzania odpadów czy surowców i wymaganiami klienta, który na każdym etapie może liczyć na nasze wsparcie.

Sprzedaż maszyn EcoHog

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup nowoczesnych, innowacyjnych i ekologicznych maszyn do swoich firm. Świadomość społeczeństwa o istocie idei zrównoważonego rozwoju oraz prowadzenia prośrodowiskowych działań sprawia, że na rynku zaczęły pojawiać się specjalistyczne urządzenia.

Czytaj więcej

Jedną z najlepszych firm na rynku w zakresie produkcji systemów separacyjnych jest EcoHog. Separatory powietrzne dzielą odpady i materiały organiczne na podstawie ich gęstości.

Maszyny EcoHog – o firmie

EcoHog to firma z Irlandii Północnej, która swoją obecną siedzibę ma w prowincji Ulster. Od początku działalności było to przedsiębiorstwo rodzinne, stawiające na produkcję cechującą się niskim zużyciem energii elektrycznej oraz małą emisją szkodliwych substancji i pyłów.

Dbałość o implementację skutecznych rozwiązań i wysokiej jakości materiałów sprawił, że firma bardzo szybko znalazła się na światowych rynkach. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze związanym z gospodarką odpadami oraz świadomym recyklingiem.

Jednymi z najlepszych urządzeń na tej płaszczyźnie są separatory powietrzne. EcoHog prowadzi szereg procesów technologicznych, aby dostosować urządzenia do wymagań konsumentów. Oferowane maszyny spełniają wszelkie obowiązujące regulacje prawne.

EcoHog – separatory powietrzne | Sposób działania

Separatory powietrzne EcoHog to doskonała alternatywa dla ręcznego sortowania odpadów produkcyjnych. Wysoka dostępność różnych modeli pozwala na dobór takiego urządzenia, który będzie kompatybilne pod względem parametrów technicznych do konkretnych wymagań produkcyjnych.

System działania separatorów powietrznych EcoHog oparty jest, jak sama nazwa wskazuje, na precyzyjnym oddzielaniu lekkich materiałów od ciężkich. Na podstawie określonej gęstości frakcji system dokonuje dokładnego podziału. Ponad 90% powietrza zawraca do obiegu, co oznacza, że sprzęt niemalże nie wytwarza szkodliwego pyłu.

Separatory powietrzne EcoHog – nasza oferta

Jesteśmy doświadczonym przedsiębiorstwem, zawsze nawiązującym współpracę ze sprawdzonymi firmami produkcyjnymi. EcoHog to jedna z kilku marek na świecie, która na piedestale swojej działalności od zawsze stawia ekologiczne rozwiązania.

Stajemy naprzeciw potrzebom świadomych przedsiębiorców, którzy dbają o nowoczesne gospodarowanie odpadami stałymi i biodegradowalnymi w swoich firmach. Dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do specyfikacji opisywanego sprzętu, serdecznie zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem telefonu bądź e-maila.