Stoły separujące materiały w zależności od ich gęstości produkcji firmy Trennso-Technik (Niemcy) to unikalne systemy umożliwiające m.in. oddzielenie odłamków szkła od kompostu. Odłamki szkła stanowią najtrudniejsze zanieczyszczenie kompostu uniemożliwiające jego zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. Dotychczas istniejące już technologie odseparowania folii i kamieni nie poradziły sobie z problemem zanieczyszczenia szkłem. Bezkonkurencyjna „sucha” technologia firmy Trennso-Technik i zatosowanie unikalnego stołu separacyjnego w zależności od gęstości materiału zapewnia aż do 100 % skuteczności separacji.
Jak działają?
Urządzenie sortuje materiały sypkie na różne wielkości frakcji przy użyciu zmiennych formatów sit. Produkty wejściowe muszą być sypkie i nie powinny przekroczyć pewnego progu wilgotności.
Przesiewany produkt dociera do urządzenia dystrybucyjnego, a następnie do sita wibracyjnego napędzanego przez mimośród. Nachylenie sita może być regulowane bezstopniowo. Powietrze jest wprowadzane we frakcjonowany produkt za pomocą wentylatora ciśnieniowego pod pokładem przesiewającym. Powoduje to fluidyzację lekkich elementów i odseparowanie ich od elementów ciężkich.
Cięższe części są przenoszone w górę stołu, a lżejsze elementy są transportowane w dół w kierunku wylotu frakcji lekkich, w zależności od ruchu i kąta nachylenia pokładu przesiewającego.
Wentylator dmuchawy może być sterowany elektronicznie. Powietrze odlotowe jest oczyszczane przez zainstalowany system filtrujący, a następnie jest z powrotem kierowane do urządzenia (system recyrkulacji powietrza).
Separujemy w sposób energooszczędny i przyjazny dla środowiska. W procesie nie powstają żadne ścieki.
POBIERZ:
