Wielozadaniowa prasa do belowania surowców wtórnych z serii MAC/2


mac2 macpresse nowość ifat belownicaKiedy w 2001 roku wprowadziliśmy nową linię belownic MAC/1 przeznaczonych do prasowania odpadów, mieliśmy pewność co do ich niezawodności, wytrzymałości i prostoty. Z biegiem lat dumnie obserwowaliśmy wzrost satysfakcji i zaufania klientów, którzy wybierali nasze prasy. Ich potrzeby oraz rady, jak również sugestie naszych międzynarodowych dealerów zachęcały nas do rozwoju naszych maszyn i poszerzania oferty. Zainwestowaliśmy w prace badawczo – rozwojowe i wprowadziliśmy rozwiązania, które sprostały wymaganiom sektora, który w okresie ostatnich 15 lat znacząco się rozwinął.

Dziś możemy wreszcie przedstawić wyniki lat ciężkiej pracy. Została po raz pierwszy zaprezentowana podczas światowych targów technologii z zakresu ochrony środowiska IFAT 2016.

Nowa seria balownic MAC/2 jest jeszcze bardziej wydajna, jeszcze bardziej wszechstronna.

Seria wielozadaniowych pras belujących

Cechą, która wyróżnia nową serię jest jej uniwersalność.

Wystarczy wymienić ostrza by używać jednej maszyny do belowania różnego rodzaju materiałów:
plastiku, papieru, biomasy, czy paliwa alternatywnego (RDF).

Takie rozwiązanie umożliwia optymalizację procesu belowania i czyni nową serię belownic idealną do przetwarzania różnych rodzajów odpadów.

Ostrza zastosowane w nowej serii belownic zapewniają:

  • zoptymalizowany proces skrawania nadmiaru materiału w leju zasypowym prasy oraz
  • wysoką odporność na ścieranie (wykonane z hartowanej stali)

 mac2 macpresse materiały wtórne

Jeszcze lepsze osiągi w odniesieniu do wydajności i optymalizacji kosztów

Nowa seria została zaprojektowana, aby umożliwić obniżenie kosztów eksploatacji:

1. Optymalizacja objętości, niższe koszty transportu i magazynowania

Oprócz uniwersalności seria MAC/2 posiada inny wielki atut: możliwość optymalizacji przetwarzania dużych ilości (objętości) materiałów. To dla nas nic nowego.
Zawsze celowaliśmy w rozwiązania umożliwiające produkcję beli w jak najbardziej użytecznych rozmiarach, gwarantujących najlepsze wykorzystanie przestrzeni, środkach transportu (np. samochody ciężarowe), zmniejszając tym samym koszty transportu i magazynowania.

Nowa seria została zaprojektowana by spotęgować tę cechę.

Prasy serii MAC/2 są wyposażone w kanał typu XL: przedłużony kanał (+1,5 m) pozwala na uzyskanie bardziej zagęszczonych bel.

2. Szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza obsługa i serwis

Podczas fazy projektowania, głęboko skoncentrowaliśmy się na procesie konserwacji maszyn, czyniąc ją jeszcze prostszą i bezpieczniejszą dla użytkowników.

– krótki czas montażu/demontażu podzespołów oraz czynności serwisowych
Usprawniliśmy proces montażu i demontażu poprzez zminimalizowanie czasu niezbędnego na prowadzenie czynności obsługowych i poprawę połączenia korpusu belownicy z kanałem.

– więcej bezpieczeństwa na każdym kroku
Rama została przeprojektowana w celu usunięcia wszystkich 90⁰ krawędzi.

– ulepszony system wiązania zapewniający szybszą wymianę drutu wiążącego, udoskonalony układ chłodzenia oraz izolacji akustycznej

– łatwa wymiana płyt trudnościeralnych (HARDOX)
Płyty zostały podzielone na mniejsze elementy, umożliwiające wymianę tylko zużytych fragmentów. Są one przykręcone do kanału i komory prasowania, zabezpieczając prasę przed wycieraniem i korozją.

– udoskonalony układ hydrauliczny wraz z systemem filtracji
Centralny układ hydrauliczny wyposażono w udoskonalone zawory i powiększono przestrzeń pomiędzy poszczególnymi komponentami układu. Dodatkowo usprawniono proces wymiany filtra hydraulicznego, który przebiega obecnie prościej i szybciej.

3. Wszechstronny system wiążący i skrócenie czasu wiązania

nowość prasa belujaca mac/2 macpresseNowe belownice są wyposażone w nowy elektromechaniczny system wiązania drutu, który umożliwia wiązanie beli zarówno drutem plastikowym, jak i stalowym, a cykl wiązania został przyspieszony o 50%.

Zastosowanie do wiązania beli drutu plastikowego pozwala na oszczędności:

  • 1 kg drutu plastikowego jest droższy od drutu stalowego, ale drut plastikowy jest lżejszy,
  • koszt spalania zbelowanych odpadów jest mniejszy, drut plastikowy nie musi być usunięty z beli przed jej spaleniem,
  • zwoje drutu plastikowego zajmują mniej miejsca, a zmiana drutu jest szybsza niż stalowego,
  • drut plastikowy nie koroduje i może być trzymany na zewnątrz budynku przez długi czas,
  • drut plastikowy ma wyższą wytrzymałość na rozciąganie niż drut stalowy.

4. Obniżone zużycie energii

System cięcia materiału w zasobniku został przeprojektowany w celu zapewnienia większej spójności beli i ograniczenia ilości zużywanej energii. Ponadto zmodernizowany został układ hydrauliczny. Jest to nowy inteligentny system, który dostosowuje parametry pacy do przetwarzanego materiału. Do napędu wykorzystywane są wysokowydajne silniki IE3 pozwalające na redukcję zużywanej energii do 30% w porównaniu do tradycyjnych silników.

5. Obniżone koszty pracy personelu

Nowa seria MAC/2 posiada jeszcze większą wydajność dzięki większej automatyzacji pracy, wymaga również mniejszej liczby personelu do kontroli i konserwacji.

Porównanie MAC/2 z MAC/1

macpresse mac2 prasa belująca nowośćSeria MAC/2 ma jeszcze wyższe osiągi niż poprzednia seria:

+ 10% większa siła nacisku + 20% wyższa wytrzymałość

Cylinder hydrauliczny kanału belownicy jest zamocowany centralnie. Umożliwia to jego pracę wzdłuż osi, bez dodatkowych obciążeń promieniowych działających na uszczelnienia. Przekonstruowany został wózek prasujący, który teraz ma większą wytrzymałość i zredukowaną masę.

+ 12% większa objętość załadunku

Zasobnik i komora robocza zostały powiększone o 12% by ułatwić załadunek elementów o dużych gabarytach.

+ 30% wyższa niezawodność i dostępność serwisowa

Główny cylinder został udoskonalony. Punkt mocowania został przesunięty z tyłu do pozycji środkowej dla poprawy rozłożenia masy. Nowego typu są również uszczelnienia SKF. Przednia część jest typu sferycznego w celu redukcji obciążeń promieniowych.

Korpus maszyny posiada teraz dwoje drzwi, ułatwiające dostęp do komory roboczej oraz powiększoną przestrzeń na zanieczyszczenia w tylnej części, która pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na codzienne czyszczenie maszyny.

– 10% szybszy montaż – 20% krótszy czas konserwacji

Ulepszona konstrukcja, skrócony czasu operacji montażu, demontażu i konserwacji sprawiają, że prasy serii MAC/2 są łatwiejsze w obsłudze i bardziej wydajne w porównaniu do poprzedniej serii.

MAC/2: dedykowany serwis internetowy

Nowa seria pras została zaprojektowana w środowisku Autodesk Inventor 3D. Nowy system obsługi on-line umożliwia klientom bezpośrednie składanie zamówień na części zamienne.

mac2 wielozadaniowa prasa belująca nowość agrex-eco