Wyniki testów porównawczych: praca pojedynczych maszyn vs. tandem CRAMBO+MULTISTAR ONE


crambo direct rozdrabniacz biomasa komptech multistory one przesiewacz gwiaździstyProces przetwarzania biomasy i odpadów drzewnych, wymaga wydajnych, specjalnie zaprojektowanych maszyn, aby uzyskać najlepsze wyniki z różnych surowców.

Dlatego bardzo dokładnie zbadaliśmy różne metody przetwarzania pod względem jakości produkcji i kosztów operacyjnych. W testach rozdrabniaczy szybko- i wolnoobrotowych mierzono wydajność i zużycie energii, a skład granulometryczny określano przez przesiewanie. Aby oszacować koszty operacyjne, firma porównała przetwarzanie materiału za pomocą pojedynczych maszyn, używając rozdrabniaczy szybko- i wolnoobrotowych oraz przetwarzania materiału w kombinacji dwóch maszyn, rozdrabniacza wolnoobrotowego i przesiewacza, którego zadaniem było zawrócenie frakcji ponadwymiarowej do ponownego rozdrobnienia.

Wersja z użyciem dwóch maszyn do jednego procesu z zawracaniem ponadwymiarowego materiału okazała się najbardziej ekonomiczną konfiguracją, biorąc pod uwagę różne warunki.

W tych testach obróbka biomasy i odpadów drzewnych była najskuteczniejsza, gdy użyto przesiewacz gwiaździstego MULTISTAR ONE. Rozdrabnianie odbywało się za pomocą CRAMBO. Po rozdrobnieniu materiału MULTISTAR ONE oddziela zdefiniowaną użyteczną frakcję i zawraca materiał o zbyt dużych rozmiarach z powrotem do rozdrabniacza. Dzięki zasobnikowi, umożliwiającemu precyzyjne przenoszenie materiału do obszernie zwymiarowanego pokładu przesiewającego, przenośnikowi wyładowczemu o wysokości wyrzutu materiału wynoszącej cztery metry i przenośnikowi zwrotnemu, który może obracać się o 220°, MULTISTAR ONE zapewnia wydajność do 200 metrów sześciennych na godzinę.

Silniki elektryczne przesiewacza mogą być zasilane prądem bezpośrednio z sieci, albo z kombinacji dodatkowej pompy hydraulicznej rozdrabniacza i napędzanego hydraulicznie generatora energii elektrycznej zainstalowanego w przesiewaczu. Dzięki kompaktowej konstrukcji i połączeniu różnych przenośników dających elastyczną konfigurację, a także napędowi elektrycznemu, MULTISTAR ONE to bardzo wydajny i ekonomiczny przesiewacz gwiaździsty.

crambo direct rozdrabniacz biomasa komptechUkład napędowy rozdrabniacza CRAMBO direct łączy funkcjonalność napędu hydraulicznego ze sprawnością napędu mechanicznego. Oznacza to najwyższą oszczędność przy zachowaniu wszystkich korzyści napędu hydraulicznego, takich jak ochrona przed przeciążeniami, automatyczne i programowalne rewersy czy adaptacja do przetwarzanego materiału. Dwa przeciwbieżne wały o długości aż 2,8 m są uzbrojone w spiralnie ułożone zęby, które zapewniają skuteczne wciąganie materiału. Wały znajdują się w wyjątkowo dużej komorze rozdrabniającej. Stopień rozdrabniania można elastycznie regulować, zmieniając kosze sitowe, lub wygodniej, zmieniając cały wkład sitowy. Rozdrabniacz jest w szybki sposób przygotowany do kolejnego zadania.