Zbiórka niepotrzebnych telefonów

plakat teledar zbiórka telefonów csr agrex-ecoFirma AGREX-ECO Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z Fundacją Nasza Ziemia w ramach projektu Teledar, służącego poprawie efektywności energetycznej placówek dla dzieci.

Współpraca obejmuje zbiórkę używanych telefonów komórkowych wśród pracowników AGREX-ECO i innych firm, które mają swoją siedzibę na ul. Puławskiej 469 w Warszawie oraz na ul. Lubelskiej 29 w Krakowie oraz wśród uczestników trzech zbliżających się targów dot. Ochrony Środowiska w Polsce na stoisku firmowym. Kolejno będą to następujące imprezy:

  • 21-23 września 2011, Targi Ochrony Środowiska EcoForum EXPO w Lublinie, stoisko nr 7,
  • 13-14 października 2011, Targi Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Technik Komunalnych w Sosnowcu, stoisko nr 77,
  • 22-25 listopada 2011, Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu, pawilon nr 5.

Środki zgromadzone ze sprzedaży starych telefonów przez Fundację Nasza Ziemia posłużą do zakupu energooszczędnych świetlówek oraz sprzętu AGD klasy energetycznej A++, który zostanie przekazany ośrodkom dziecięcym np. rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym, szpitalom dziecięcym.

Akcja zbierania starych telefonów potrwa do zakończenia targów POLEKO, na których ostatniego dnia zostanie podsumowana cała zbiórka z kilku miesięcy. Na potrzeby akcji we wszystkich 5 lokalizacjach Agrex-Eco rozstawi w widocznych miejscach pojemniki na elektroodpady. Akcję wspierają plakaty promujące recykling.

zbiórka telefonów fundacja nasza ziemia agrex-eco csrProjekt Teledar jest częścią programu poprawy efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych. Polega na zbiórkach i sprzedaży starych telefonów komórkowych i w ten sposób pozyskiwaniu środków finansowych na cele realizowane w ramach programu Zielona Stopa Filantropa. Jego celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci głównie telefonów komórkowych, oraz – gdy to możliwe – powtórne wprowadzenie ich do obiegu, co przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ograniczenia ilości powstających odpadów oraz zmniejszenia wykorzystania nieodnawialnych zasobów naturalnych ziemi.

– Szacuje się, że w Polsce jest obecnie około 46 mln aparatów komórkowych w użyciu. Każdy z nich, jeśli zostanie wyrzucony do śmieci, może stać się „ekologiczną bombą”, w konsekwencji stwarzając zagrożenie dla ludzi. Ale również – dzięki zbiórce i recyklingowi aparatów lub powtórnemu wprowadzeniu ich na rynek – możemy chronić środowisko i osiągać korzyści ekologiczne, społeczne i ekonomiczne. Zachęcamy do włączenia się w projekt Teledar i udziału w programie Zielona Stopa Filantropa – to łatwa i atrakcyjna formuła, dzięki której „carbon footprint” może stać się mniej „carbon”, a bardziej „green” – mówi Sławek Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Ważne! Telefony przekazane przez firmy zostaną odpowiednio oznakowane przez pracowników Agrex-Eco i po zakończeniu akcji Fundacja Nasza Ziemia wystawi potwierdzenie przekazania odpadów dla każdego darczyńcy. Ładowarki do telefonów również mile widziane.

Więcej informacji o programie: www.teledar.pl i www.naszaziemia.pl

KategorieBez kategorii