AGREX-ECO na Światowym Zjeździe Dystrybutorów firmy Eggersmann

W dniach 6-8 maja 2024 wzięliśmy udział w Zjeździe dystrybutorów firmy Eggersmann z całego świata, który odbył się w Sępólnie Krajeńskim w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania firmy Eggersmann. Zaproszono nas też do udziału w dyskusji nad przyszłością branży ochrony środowiska i dalszym rozwojem technologicznym maszyn produkcji Eggersmann.

Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyły się testy i pokazy maszyn mobilnych podczas pracy, gdzie na żywo można było zobaczyć ich efektywność i skuteczność.

 

Zademonstrowano między innymi działanie:

Rozdrabniacza dwuwałowego serii FORUS model F38 wyposażonego w silnik spalinowy 280 kW, zamontowanego na gąsienicach. Operator sterował maszyną za pomocą zdalnego pilota, co umożliwiało sprawne poruszanie się po placu. Pokazy odbywały się na różnych materiałach, w tym wielkogabarytowych oraz drewnianych, co pozwoliło nam zobaczyć ogromny potencjał maszyny.
Kolejną maszyną była Przerzucarka do pryzm kompostowych z serii BACKHUS A55 przystosowana do pracy z pryzmami o szerokości do 5,5 m. Model ten wyróżnia się mobilną kabiną operatora, która może poruszać się podczas pracy, co stanowi przewagę nad rozwiązaniami konkurencji.
Przesiewacz bębnowy typu TERRA SELECT T60, z możliwością montażu również na gąsienicach. Urządzenie to osiąga wydajność do 200 m³/h i jest wyposażone w wymienne sita, które można dostosować do indywidualnych potrzeb Klienta.
Największe wrażenie na zgromadzonych wywarła demonstracja połączonego procesu pracy dwóch maszyn. Najpierw uruchomiono Rozdrabniacz jednowałowy serii TEUTON Z50 z ponad 500-konnym silnikiem. Do rozdrabniacza trafiał materiał zielony (gałęzie, liście), który następnie był transportowany przenośnikiem bezpośrednio na Sito gwiaździste S60, które rozdzielało go na 3 frakcje za pomocą 3 zainstalowanych przenośników. Pokaz ten udowodnił wysoką skuteczność takiego rozwiązania oraz możliwość szybkiego rozdrabniania i przygotowania materiału, który może służyć dalej jako biopaliwo lub materiał do kompostu.

Byliśmy również świadkami otwarcia nowej hali montażowej maszyn mobilnych w Sępólnie Krajeńskim, które pozwoli skrócić czasy dostawy zamawianych przez Państwa maszyn.

Cieszymy się na dalszą owocną współpracę z firmą Eggersmann.

Na zakończenie Zjazdu Prezes Jacek Zawadzki oraz Dyrektor Handlowy Łukasz Birecki odebrali nagrodę dla Agrex-Eco Sp. z o.o. za najlepszy wynik sprzedażowy przerzucarek do kompostu BACKHUS wśród wszystkich dealerów firmy Eggersmann na całym świecie w roku 2023.  

Obejrzyj relacje z wydarzenia i
zasubskrybuj nasz kanał na YouTubie