Aż 4 ZŁOTE MEDALE dla Agrex-Eco na Poleco 2023

Uznanie Komisji zdobyły 3 maszyny:

Złoty Medal za Elastyczny system sortowania tworzyw sztucznych VARISORT+ FLEX CN 2816 produkcji Sesotec GmbH

Separator optyczny VARISORT+ FLEX został opracowany w celu niezawodnego wykrycia i rozdzielania mieszanych strumieni materiałów na oddzielne frakcje. Dzięki wspieranemu przez sztuczną inteligencję, rozpoznawaniu koloru, kształtu i rodzaju materiału, działa szczególnie wydajnie i precyzyjnie. W ten sposób wolne od ciał obcych i posortowane materiały mogą być ponownie wprowadzone do cyklu produkcyjnego.

 

Złoty Medal za Prasę belującą MAC 111 AS/1 produkcji Macpresse Europa- S.r.l

Prasa belująca MAC 111 AS/1 jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie pras do surowców wtórnych. Posiada wiele opatentowanych przez włoskiego producenta Macpresse Europa systemów, w tym unikalny system ustawienia ciśnienia automatycznie zarządzający maksymalną gęstością dla danego materiału oraz system wiązania MAC POLY-TIE® pozwalający wiązać bele drutem z tworzywa sztucznego (w odróżnieniu od klasycznego metalowego) i kierować je bezpośrednio do spalarni.

 

Złoty Medal za Separator powietrzny typu nerkowego NS-1400 produkcji Schulz&Berger GmbH

Strumień odpadów zanieczyszczony foliami jest sporym problemem dla zakładów przetwarzających odpady z uwagi na trudność wynikającą z separowania folii ze strumienia odpadów. Folie są materiałem owijającym i zapychającym maszyny stosowane w procesie sortowania czy recyklingu. Z pomocą przychodzi separator typu nerkowego firmy Schulz&Berger, który rozwiązuje problem zanieczyszczenia strumienia odpadów foliami poprzez ich oddzielenie od reszty surowców.

 

W tegorocznych Targach została również przyznana Nagroda za najładniejsze stoisko. Nagroda ta to ogromne uznanie pracy całego zespołu AGREX-ECO.

 

Zapraszamy też do obejrzenia filmu z Targów Poleko: