Zjazd Dystrybutorów Firmy EGGERSMANN GmbH


zjazd eggersmann agrex-ecoPierwszy w naszej historii udział w zjeździe dealerów firmy EGGERSMANN GmbH zorganizowany w Sępólnie Krajeńskim od 27 do 30 września w Polsce dał nam okazję do zapoznania się nie tylko z ofertą produktową firmy, ale także z jej pierwszym nowoczesnym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w naszym kraju.

W czasie pokazów zarówno statycznych jak i w pracy mogliśmy obejrzeć nowy model dwuwałowego rozdrabniacza FORUS SE 38 napędzanego silnikiem CAT o mocy 280 kW lub silnikami elektrycznymi. Maszyna wyposażona jest w 2 wały rozdrabniające o długości 2 m, napędzane asynchronicznie z prędkością 22,5 obr./min, zasobnik o pojemności 4 m³ i szereg łamaczy do wyboru w zależności od materiału i wymaganej frakcji. Maszyna jest dostępna na podwoziu gąsienicowym lub jak kto woli na ramie podhakowej.

Drugą nowością był przesiewacz gwiaździsty Star Select S60. Maszyna wyposażona jest w nowy typ gwiazd z elementami oczyszczającymi Duramax umożliwiającymi bezproblemowa pracę nawet w mokrym kompoście. Nowy system QuickChange umożliwia szybka wymianę wałków z gwiazdami co znacznie ułatwia obsługę serwisową. W zależności od ustawień przesiewacz pozwala na uzyskane frakcji od 6 do 180 mm. Maszyna napędzana jest dieslowskim generatorem prądu 80 kVA lub bezpośrednio z sieci elektrycznej. Podana przez producenta wydajność to aż do 300 m³/godz.

Niewątpliwym przebojem pokazów był uniwersalny, wolnoobrotowy, jednowałowy mobilny rozdrabniacz Teuton Z50 o mocy 373 kW napędzany silnikiem Cummins. Długość napędzanego z obu stron wału to 3 000 mm, 20 – 40 obr./min. z automatycznym rewersem. Maszyna oprócz segmentowego przeciw-grzebienia o regulowanej wysokości może być wyposażona w kosze klasyfikacyjne definiujące zadaną frakcję. Specjalna konstrukcja mocowania noży ułatwia ich szybką wymianę.

W czasie zjazdu firma Eggersmann zaprezentowała również rozdrabniacze Teuton Z60, Forus SE25 oraz cały typoszereg przesiewaczy bębnowych Terra Select. Niewątpliwym dużym zainteresowaniem cieszyły się przerzucarki pryzm kompostowych Backhus dobrze znane klientom w Polsce. Na model A50 o mocy 340 KM i wydajności do 4000 m³/h złożyliśmy nasze pierwsze od daty zawarcia umowy dealerskiej zamówienie.