Nowy Partner – Trennso-Technik. Separacja szkła z kompostu już możliwa!

Firma Agrex-Eco uzupełniła swoją ofertę o stacjonarne separatory powietrzne i stoły separujące materiały w zależności od ich gęstości produkcji firmy TRENNSO-TECHNIK z Niemiec.

Dlaczego Trennso-Technik?

25 lat temu firma rodzinna z Bawarii doszła do wniosku, iż podstawowymi wyzwaniami w przyszłości będą: oszczędność surowców, odzysk materiałów do ponownej przeróbki i oszczędność energii. Tak powstała firma TRENNSO-TECHNIK, która podobnie jak AGREX-ECO i jej Partnerzy opiera swoją działalność na 3 filarach:

  • wysoka jakość,
  • zorientowanie na klienta i
  • ciągły rozwój.

Odpowiedzią na jaką potrzebę rynku są produkty nowego Partnera Agrex-Eco?

Stoły separacyjne TTS są to unikalne systemy umożliwiające m.in. oddzielenie odłamków szkła od kompostu. Odłamki szkła stanowią najtrudniejsze zanieczyszczenie kompostu uniemożliwiające jego zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. Dotychczas istniejące już technologie odseparowania folii i kamieni nie poradziły sobie z problemem zanieczyszczenia szkłem. Bezkonkurencyjna „sucha” technologia firmy Trennso-Technik i zatosowanie unikalnego stołu separacyjnego w zależności od gęstości materiału zapewnia aż do 100 % skuteczności separacji.

 

Jak działają stoły separacyjne TTS?

Urządzenie sortuje materiały sypkie na różne wielkości frakcji przy użyciu zmiennych formatów sit. Produkty wejściowe muszą być sypkie i nie powinny przekroczyć pewnego progu wilgotności.

Przesiewany produkt dociera do urządzenia dystrybucyjnego, a następnie do sita wibracyjnego napędzanego przez mimośród. Nachylenie sita może być regulowane bezstopniowo. Powietrze jest wprowadzane we frakcjonowany produkt za pomocą wentylatora ciśnieniowego pod pokładem przesiewającym. Powoduje to fluidyzację lekkich elementów i odseparowanie ich od elementów ciężkich.

 

Cięższe części są przenoszone w górę stołu, a lżejsze elementy są transportowane w dół w kierunku wylotu frakcji lekkich, w zależności od ruchu i kąta nachylenia pokładu przesiewającego.

 

Wentylator dmuchawy może być sterowany elektronicznie. Powietrze odlotowe jest oczyszczane przez zainstalowany system filtrujący, a następnie jest z powrotem kierowane do urządzenia (system recyrkulacji powietrza).

 

Separujemy w sposób energooszczędny i przyjazny dla środowiska. W procesie nie powstają żadne ścieki.

Dodatkowe zalety Trennso-Technik?

Poprzez długowieczność i niezawodność oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów, precyzyjnego wykonania i nowoczesnej technologii Trennso-Technik zapewnia wysoką wartość dodaną. Jej produkty mogą współpracować z każdą linią i istniejącą już technologią jako jej niezawodne uzupełnienie.

 

Firm dysponuje również ultra nowoczesnym centrum technologicznym, które umożliwia przeprowadzanie testów każdego materiału w realistycznych warunkach, z udziałem klientów i zainteresowanych stron. Pozwala to na zagawarantowanie stopnia separacji nawet przed złożeniem zamówienia na maszyny.